800px-Carrefour_Market_Voisins-le-Bretonneux_2012_01
Marcin Owczarek - 4 Grudnia 2018

Duży supermarket w Polsce całkowicie z tego zrezygnował. Starsi ludzie będą mieli problem

Carrefour chce wprowadzić rewolucyjne rozwiązanie. Ma to ułatwić sprzedaż i spowodować, że sieć stanie się sklepami przyszłości. Całkowita rezygnacja z pewnej metody sprawi, że starsi ludzie mogą mieć jednak problem.

Carrefour to jedna z największych sieci handlowych w Europie. W każdym większym mieście możemy spotkać ich sklepy, a dostać tam możemy szeroki asortyment. Teraz sieć planuje wprowadzić rewolucyjne rozwiązanie, chcą całkowicie zrezygnować z jednej rzeczy. Niestety, ludzie będą mieli problemy w tym sklepie. Sieć ta pochodzi z Francji. To tam jest największym supermarketem w kraju, a ich firma rozrosła się o wiele dalej. U nas w Polsce to również bardzo popularna sieć sklepów, którą możemy zobaczyć w wielu miastach. Czasami na jednej ulicy możemy spotkać dwa albo trzy sklepy tej sieci. Pierwszy Carrefour w Polsce otwarto w Łodzi w 1997 roku. Te największe znajdują się jednak w Warszawie między innym na Bemowie. Możemy tam kupić praktycznie wszystko od produktów spożywczych po lodówkę, telewizor, a nawet skuter. Asortyment jest szeroki i możemy mieć pewność, że towar będzie dobrej jakości. Sieć wprowadza wiele rewolucyjnych rozwiązań. Bardzo często spotykamy mniejsze Carrefoury na stacjach benzynowych czy osiedlach mieszkaniowych. Sklep wprowadza również kasy samoobsługowe, które mają przyśpieszyć zakupy. Niestety, czasami są z nimi problemy i zawsze musi być gdzieś ktoś z obsługi, kto pomoże nam z maszyną. Od lat wiele sklepów testuje rozwiązania, aby żaden z pracowników nie musiał stać przy kasie, tylko, by ludzie sami mogli robić zakupy i za nie płacić bez konieczności proszenia kasjera o pomoc. Są już takie miejsca, gdzie nie ma ani jednego pracownika i nawet towar sam pojawia się na pułkach.

Carrefour z rewolucyjnym pomysłem

Teraz francuska sieć sklepów postanawia pójść o krok dalej w swojej karierze. Chcą wprowadzić pomysł, który będzie pozwalał nam płacić za zakupy przy użyciu telefonu oraz systemu, który będzie rozpoznawał nasze twarze. System ma sam określić, co znajduje się w naszym koszyku i automatycznie pobrać należność za zakupy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Robaki w jajkachBiedronka musi się tego wstydzić! Robaki w popularnych produktachCzytaj dalej
System zostanie wprowadzony już w 2019 roku w jednym ze sklepów we Francji. Na razie ma być to w formie pilotażowej i sklep będzie testował pewne rozwiązania. Jeżeli wszystko pójdzie po ich myśli, to rychło można się spodziewać tego w innych sklepach. Jest to jednak utrudnienie szczególnie dla osób starszych. Te zazwyczaj nie noszą przy sobie nowoczesnych telefonów, a niektórzy nawet nie korzystają z kont bankowych. Przy takim systemie ciężko może im być zapłacić, ale na pewno sklep znajdzie jakiś pomysł, aby rozwiązać tę sytuację.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Więź z Kaczyńskim i ogromna trauma! Kuba Wojewódzki przerywa milczenie
  2. Interweniowała królowa Elżbieta! Konflikt Meghan i Kate przybiera na sile
  3. Gwiazda Polsatu podjęła trudną walkę o zdrowie i życie. Straszną diagnozę usłyszała po latach
  4. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
  5. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
Anna LewandowskaAnna Lewandowska i sekrety jej bogactwa. Czego możecie jej pozazdrościćCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News