Caritas dostał wreszcie pieniądze od PiS. Na to je przeznaczą

Caritas dostał wreszcie pieniądze od PiS. Na to je przeznaczą Źródło:

Na początku miesiąca na specjalnej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński ogłosił cofnięcie nagród, które od Beaty Szydło otrzymali ministrowie i sekretarze stanu. Ponadto prezes PiS nakazał politykom ich przekazanie na poczet działalności fundacji Caritas. Na konto organizacji wpłynęły już pierwsze pieniądze i wiemy, na co zostaną przekazane.

Skruszony pod wpływem wściekłości opinii publicznej Jarosław Kaczyński, uznał, iż w sumie milionowe nagrody dla ministrów rządu Beaty Szydło są delikatną przesadą i nakazał ich zwrócenie. Lider Zjednoczonej Prawicy zdecydował się tym samym, jak sam to określił, wymóc na podległych sobie działaczach skromność. W całej sprawie chodzi się o wcale niemałe sumy. Rekordzistą, jeśli chodzi o otrzymane od przełożonej pieniądze, jest Mariusz Błaszczak, który za swoją pracę zainkasował dodatkowe 82 000 złotych. Sama Beata Szydło postanowiła nie być gorsza i przyznała sobie "jedne" 65 000 złotych. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nakazał uiszczenie wszelkich nagród na koncie Caritasu i wiemy już, na co zostaną przekazane. Organizacja sama o tym poinformowała.

Caritas poinformował, na co przekaże otrzymane od ministrów pieniądze

Jak poinformowano za pomocą Twittera, Caritas przekaże nagrody na dwa programy pomagające najmłodszym. Już niedługo pieniądze trafią do najbardziej potrzebujących uczniów. - Informujemy, że na konto Caritas Polska wpływają pierwsze darowizny od członków rządu Rzeczpospolitej Polskiej. Wszystkie środki zostaną przekazane na programy "Tornister Pełen Uśmiechów" oraz "Skrzydła" - czytamy. Pierwszy z programów specjalizuje się w organizowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. W ciągu 9 lat trwania programu aż 150 tys. dzieci mogło dzięki niemu uczęszczać na lekcje bez obawy o brak przyborów i podręczników. "Skrzydła" natomiast zakłada natomiast opiekę finansową nad uczniami, którzy z powodu ciężkiej sytuacji materialnej rodziców, czy przyczyn losowych mierzą się z możliwością zagrożenia dalszej edukacji. Caritas zapewnia im pomoce naukowe, korepetycje, żywność, ubrania, a nawet transport do szkoły.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. To koniec Kurskiego? Wyciekło nagranie, z tego się nie wytłumaczy
  2. Budapeszt: Setki tysięcy ludzi na ulicach. Szykuje się przełom
  3. Dudy nie było na konwencji PiS. To było dla niego ważniejsze
źródło: wp.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News