Carice van Houten - gwiazda grająca Melisandre w Grze o Tron

Carice van Houten - gwiazda grająca Melisandre w Grze o Tron Źródło: nstagram.com/caricevanhoutencf/

Carice van Houten - kim jest aktorka wcielająca się w rolę Czerwonej Kapłanki w kochanym przez miliony widzów serialu HBO Gra o Tron? Gwiazda jest bardzo popularna na Zachodzie i na swoim koncie ma wiele ról w największych produkcjach filmowych. Jaka jest prywatnie? Obecnie pełni ważna życiową rolę.

Carice van Houten urodziła się 5 września 1976 roku, ma więc 42 lata. Jej charakterystyczne nazwisko pochodzi z Holandii, a ona sama ma tam właśnie swoje korzenie i przodków.

Jest uznaną, międzynarodową aktorką. Występowała w takich filmach jak: Wcielenie, Piąta władza, Intruzi, czy Egzorcyzmy Dorothy Mills, to jednak tylko kilka z tytułów, które ma na swoim zawodowym koncie aktorskim. Za rolę w filmie Walkiria została nominowana do nagrody Saturn za najlepszą aktorką drugoplanową. 

Carice van Houten - Melisandre w serialu Gra o Tron

W serialu HBO Gra o Tron aktorka wciela się w postać Melisandre, Czerwoną Kapłankę, która czci Pana Światła. Przez większość czasu pełni funkcję bliskiej doradczyni Stannisa Baratheona w jego działaniach w celu objęcia władzy nad Westeros. To ona wskrzesiła Jona Snowa po tym, jak został zamordowany przez zbuntowanych członków Nocnej Straży. 

To również za jej sprawą Król Północy i Daenerys jednoczą siły, Czerwona Kapłanka wierzy bowiem, że są oni wybrańcami, którzy mają ważne role do odegrania w Wielkiej Wojnie.

 - Jest silną kobietą. Nie jest wyłącznie czyjąś żoną, która została w domu z dziećmi, zamartwiając się, co teraz będzie. Ona bierze sprawy w swoje ręce. Bardzo długo niewiele wiedzieliśmy na jej temat, ale przyszedł czas, kiedy poznaliśmy jej tajemnice. Melisandre nie przewidziała, jak dalej potoczy się historia, a my już niedługo dowiemy się więcej na temat tego, w co naprawdę wierzy - wyznaje odtwórczyni roli.

Melisandre pochodzi z Asshai, dalekiej krainy na wschodzie kontynentu Essos. Nie wiadomo, ile dokładnie ma lat. Możliwe, że urodziła się stulecia temu, kiedy powszechnie czczono Pana Światła w Westeros. Jej magiczna moc jest ściśle związana z rubinowym naszyjnikiem, który zawsze ma przy sobie. 

Carice van Houten speak polish - Twitter I Instagram

Gwiazda Gry o Tron aktywnie prowadzi swoje portale społecznościowe, gdzie umieszcza relację z planów filmowych, a także zdradza nieco szczegółów dotyczących jej życia prywatnego. Z jej zdjęć na Instagramie wiemy, że była w ciąży, a obecnie razem ze znanym partnerem wychowuje pierwsze dziecko, syna Monte. Aktorka od 2015 roku jest związana z Guyem Pearce'em.

Gwiazda komunikuje się ze swoimi fanami również za sprawą Twittera. Wstawiła tam nawet krótki filmik, na którym mówi po polsku.

  1. Co się wydarzyło w 4. odcinku Gry o Tron? Krajobraz po wielkiej bitwie (SPOILERY)
  2. Czy Arya i Gendry będą razem? Wstrząsające teorie fanowskie
  3. Jon Snow bardzo przeżył jej śmierć. Kim jest Ygritte w prawdziwym życiu?
  4. Kto jest na Liście Aryi Stark? Wiedzą to najwięksi fani Gry o Tron
  5. Bohaterstwo Lyanny Mormont w Grze o Tron oznacza koniec tego rodu? Obraz po wielkiej bitwie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News