Wystąpienie papieża Franciszka z pewnością nie spodoba się Prawu i Sprawiedliwości. Dotąd zwierzchnik Kościoła już niejednokrotnie wydawał opinie, z którymi trudno było się zgodzić władzy. Jednak dotąd nie było tak wyraźnego odwołania się do Polski, jak teraz.

Niefortunnie dla PiS złożyło się, że 18 października w Polsce wspominany jest Łukasz Ewangelista, który jest patronem medyków. W związku z tym obchodzone jest w Polsce święto Służby Zdrowia. Papież Franciszek nie zmarnował tej okazji do wypowiedzenia się na temat jej stanu w Polsce. Jak podkreślił duchowny, lekarzom, zwłaszcza teraz, należy się wsparcie w postaci modlitwy.

 – Dzisiaj, wspominając świętego Łukasza Ewangelistę, obchodzicie w Polsce patronalne święto Służby Zdrowia. Pamiętajcie w modlitwie o wszystkich, którzy z oddaniem i poświęceniem służą chorym. Niech nigdy nie zabraknie im sił w pełnionej posłudze, sukcesów i radości – mówił Franciszek.

Te słowa zostały jednoznacznie odczytane, jako wsparcie Franciszka dla protestu medyków w kraju. Przypomnijmy, że protest lekarzy rezydentów trwa już 16 dni i nie wygląda na to, by miał się zakończyć w najbliższym czasie. Do protestujących młodych medyków zdążyli już dołączyć przedstawiciele innych profesji. Protest wsparli nie tylko inni lekarze, ale także studenci, aktorzy, a także Jurek Owsiak.

Teraz papież dołożył swoją cegiełkę i podniósł medyków na duchu. Partia rządząca i Jarosław Kaczyński są przerażeni. Okazuje się bowiem, że sprawa już wyszła poza granice Polski i interesują się nią ważne postacie spoza kraju. PiS musi więc szybko załagodzić konflikt, choć jak na razie za sprawą TVP skutecznie go podsyca.

źródło: natemat.pl

9 przerażających katastrof z udziałem ważnych polityków


Te katastrofy wstrząsnęły całą Polską!

Zobacz również