Ludzie przeżywają naprawdę trudne chwile. Meteorologowie przypuszczają, że już w weekend dotrze nad ten kraj skażone substancjami promieniotwórczymi powietrze. 

Następstwo wypadku

W japońskiej telewizji Asahi można było usłyszeć informację o tym, że na północnokoreańskim poligonie nuklearnym Punggye-ri doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Podkreślono, że poprzez przeprowadzoną próbę jądrową zawalił się wydrążony w ziemi tunel, skonstruowany specjalnie do tego typu testów. W wyniku tej akcji mogło zginąć ponad 200 osób, a do atmosfery przedostały się związki promieniotwórcze.

Korea Północna milczy na ten temat, lecz eksperci z Korei Południowej nie mają złudzeń, że zawalenie tunelu jest sprawą pewną, ze względu na zarejestrowane trzy kolejne wstrząsy sejsmiczne. Ponadto, te wstrząsy zarejestrowały także polskie, amerykańskie i japońskie stacje sejsmiczne.

Amerykańscy meteorolodzy sądzą, że wzmagający na sile wiatr z północnego zachodu, przeniesie radioaktywne chmury nad północną Japonię.

Celowe zagranie?

Firma AccuWeather przeprowadziła badania, które świadczą o tym, że próby jądrowe zostały przeprowadzone w czasie słabego wiatru.

Można spekulować, że Korea Północna przeprowadzała te testy celowo podczas dni, kiedy wiatr był słaby. W rezultacie ewentualny wyciek substancji promieniotwórczych pozostałby w jej granicach – mówi doktor Joel N. Myers, prezes AccuWeather.

O dziwo doktor dodaje, że Korea Północna była w stanie przewidzieć konsekwencje wybuchu przy tych warunkach atmosferycznych.

Najbardziej zagrożona jest wyspa Hokkaido jak i północna część Honsiu. Możliwe też, że promieniowanie mogłoby dotrzeć do terenów położonych bardziej na południe jeszcze w ten weekend.

źródło: TVN Meteo

Czy za chwilę nadejdzie KONIEC ŚWIATA? Oto znaki!

9 przerażających katastrof z udziałem ważnych polityków

...

Zobacz również