Radioaktywny wiatr już w ten weekend!

Radioaktywny wiatr już w ten weekend!

Ludzie przeżywają naprawdę trudne chwile. Meteorologowie przypuszczają, że już w weekend dotrze nad ten kraj skażone substancjami promieniotwórczymi powietrze. 

Następstwo wypadku

W japońskiej telewizji Asahi można było usłyszeć informację o tym, że na północnokoreańskim poligonie nuklearnym Punggye-ri doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Podkreślono, że poprzez przeprowadzoną próbę jądrową zawalił się wydrążony w ziemi tunel, skonstruowany specjalnie do tego typu testów. W wyniku tej akcji mogło zginąć ponad 200 osób, a do atmosfery przedostały się związki promieniotwórcze. Korea Północna milczy na ten temat, lecz eksperci z Korei Południowej nie mają złudzeń, że zawalenie tunelu jest sprawą pewną, ze względu na zarejestrowane trzy kolejne wstrząsy sejsmiczne. Ponadto, te wstrząsy zarejestrowały także polskie, amerykańskie i japońskie stacje sejsmiczne. Amerykańscy meteorolodzy sądzą, że wzmagający na sile wiatr z północnego zachodu, przeniesie radioaktywne chmury nad północną Japonię.

Celowe zagranie?

Firma AccuWeather przeprowadziła badania, które świadczą o tym, że próby jądrowe zostały przeprowadzone w czasie słabego wiatru. - Można spekulować, że Korea Północna przeprowadzała te testy celowo podczas dni, kiedy wiatr był słaby. W rezultacie ewentualny wyciek substancji promieniotwórczych pozostałby w jej granicach - mówi doktor Joel N. Myers, prezes AccuWeather. O dziwo doktor dodaje, że Korea Północna była w stanie przewidzieć konsekwencje wybuchu przy tych warunkach atmosferycznych. Najbardziej zagrożona jest wyspa Hokkaido jak i północna część Honsiu. Możliwe też, że promieniowanie mogłoby dotrzeć do terenów położonych bardziej na południe jeszcze w ten weekend. źródło: TVN Meteo
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News