Aktorzy z teatru The Globe postanowili wystawić „Hamleta” Szekspira dla około trzystu uchodźców zgromadzonych w obozie w Calais. Przedstawienie odbyło się we francuskim obozowisku nazywanym „Dżunglą”, w którym ulokowano 6000 imigrantów. Niestety,  trzeba było je przerwać względu na liczne noże, które znajdowały się wśród widowni. 

Aktorzy ze słynnego teatru „The Globe” chcieli dostarczyć uchodźcom zgromadzonym we francuskim obozowisku trochę rozrywki. Widzowie otrzymali streszczenia sztuki w języku perskim, arabskim, kurdyjskim oraz paszto. Sztuka przypadła wielu do gustu, aczkolwiek mimo wszystko trzeba było skrócić przedstawienie.

Początkowo podano informacje, jakoby aktorzy wcześniej zeszli ze sceny z powodu zbyt niskiej temperatury, która miała uniemożliwiać kontynuowanie przedstawienia. Potwierdziła to policja. Jednakże, producent wykonawczy „The Globe”, Tom Bird, przyznał, że chodziło o względy bezpieczeństwa. Obawiano się o życie aktorów, ponieważ wśród widowni było zbyt dużo noży. Ostre narzędzia znaleziono również za kulisami.

Aktorzy twierdzą jednak, że zdarza im się skrócić przedstawienie z własnej inicjatywy, gdy to jest dla widzów zbyt nużące lub trudne.

https://youtu.be/Htk_PYErYxE

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: rp.pl

Zobacz również