W Calais doszło do kolejnej niebezpiecznej sytuacji na autostradzie. Imigranci zamieszkujący lokalny obóz o nazwie Nowa Dżungla, zaatakowali polskiego kierowcę. Pojazd Polaka został obrzucony kamieniami.

Do zdarzenia doszło wczesnym porankiem w środę na autostradzie A16 w okolicy Calais. Polski kierowca ciężarówki został zmuszony do zatrzymania, po tym jak imigranci na jezdni ustawili barykadę. Mężczyzna pospiesznie zablokował drzwi w wozie, aby agresywni uchodźcy nie mogli dostać się do środka.

To rozjuszyło imigrantów, którzy w kilkanaście osób próbowali sforsować drzwi. Po kilku nieudanych próbach grupa agresorów zaczęła obrzucać kabinę kierowcy kamieniami.

O ataku na Polaka poinformował właściciel firmy transportowej, w której kierowca pracuje.

 – W dniu dzisiejszym około godz 6.15 w Calais przy dojeździe do zjazdu w kierunku Eurotunelu w celu przeprawy do Anglii grupa kilkunastu emigrantów wzniosła na drodze barykadę, co wymusiło na kierowcy zatrzymanie pojazdu. Napastnicy usiłowali dostać się do pojazdu, lecz kierowca zablokował drzwi. To doprowadziło ich do furii, którą wyładowali obrzucając pojazd kamieniami – opisał sytuację właściciel firmy.

Kierowcy udało się wyjść cało z opresji. Policja, która zjawiła się na miejscu, zabrała mężczyznę na komisariat, gdzie złożył zeznania dotyczące zdarzenia.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: niezalezna.pl, tvp.info
pt

...

Zobacz również