Zakaz handlu w niedzielę budzi ogromne kontrowersje w całym kraju. Przed nami pierwszy weekend, w który zakupy będą utrudnione. Teraz wiemy, który polityk zbije na zakazie handlu fortunę.

Zakazem handlu w niedzielę żyje teraz cała Polska. Dowiedzieliśmy się, kto zbije fortunę na tym, że Polacy nie będą mogli zrobić w ten dzień zakupów.

ZOBACZ TAKŻE: Koszmarny lot! Wszyscy wymiotowali, piloci na skraju

Zakaz handlu w niedzielę

Od marca co druga niedziela będzie niedzielą wolną od handlu. Nie zrobimy zakupów w wszędzie tam, gdzie się do tego przyzwyczailiśmy.

Są jednak pewne wyjątki. Handel będzie dozwolony między innymi: w piekarniach, cukierniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, na dworcach w sklepach z pamiątkami, w sklepach z prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, placówkach pocztowych, w hotelach, placówkach kulturalnych i prowadzących działalność sportową.

Zwolennicy zmian mówią o tym, ze dzięki tej zmianie Polacy będą mieli więcej czasu dla rodziny. Przeciwnicy są za to załamani i już szukają wyjątków od tej reguły, a wyjątki będą.

ZOBACZ TAKŻE: Kolejne wielkie rozstanie w polskim show-biznesie! „To pewne”

On zbije na tym fortunę

Jak się okazuje, jest osoba, której handel w niedzielę jest wybitnie nie na rękę. Profesor Jacek Czapiński uważa, że najbardziej na zakazie zyskają media. Jacek Kurski może zatem zacząć świętować.

Chociaż ideałem byłoby, gdyby Polacy czas, w którym zwykli robić zakupy, poświęcali na rodzinne rozmowy i spacery, to prawdopodobnie spędzą ten czas przed ekranem telewizora.

ZOBACZ TAKŻE: Margaret jedzie na Eurowizję?! Będzie reprezentować inny kraj

Największa domowa atrakcja

– W naszym społeczeństwie największą domową atrakcją jest ciągle telewizor, a wśród młodych osób – Internet – twierdzi prof. Czapiński.

Z całą pewnością na większej oglądalności finansowo zyska Jacek Kurski. Prezes TVP na pewno był gorącym zwolennikiem takiego prawnego rozwiązania w sprawie zamknięcia sklepów w niedzielę.

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Głośne seksafery w polskiej polityce [ZDJĘCIA]


Kobiety, które rządzą polskimi politykami [ZDJĘCIA]

Źródło: next.gazeta.pl

Zobacz również