Cała Polska czekała na te słowa Tuska! TERAZ spełnia się najczarniejszy sen PiS

Cała Polska czekała na te słowa Tuska! TERAZ spełnia się najczarniejszy sen PiS

Cała Polska czekała na te słowa przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Spełnia się najgorszy sen Prawa i Sprawiedliwości. 

Skończył się właśnie Szczyt Partnerstwa Wschodniego w Brukseli, na którym był Donald Tusk. Później odbyła się konferencja prasowa, na której odniósł się do swojego ostatniego ostrego wpisu na Twitterze. - Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie - powiedział Tusk.

"Starałem się zaalarmować moich rodaków"

Ten wpis wywołał natychmiastową rekcję internautów. Posypały się polubienia i udostępnienia posta i to wszystko w ciągu zaledwie godziny. Wśród polityków także było o tym głośno. W końcu do odniósł się do tego sam Donald Tusk. ZOBACZ TAKŻE: DZIEŃ OPOZYCJI! TUSK REZYGNUJE Z 110 TYS. PENSJI - Niektóre państwa rozmawiały dziś o tym, że jednym ze współczesnych problemów jest realne zagrożenie cyberatakami, fałszywymi wiadomościami, wojną hybrydową i tak dalej, po jasnych przesłaniach z ostatnich dni np. w wystąpieniu Theresy May w Londynie, na temat wrogiej aktywności podczas brytyjskiego referendum. Pamiętamy również bardzo brutalne wydarzenia w trakcie wyborów w niektórych państwach członkowskich czy Stanach Zjednoczonych. Dlatego musimy być bardzo ostrożni, czujni i szczerzy, by chronić samych siebie i pomagać partnerom z Partnerstwa Wschodniego. Dlatego musimy wiedzieć, jakie są zagrożenia w samej Unii i dlatego starałem się zaalarmować moich rodaków - stwierdził szef Rady Europejskiej.

Prawie jak w Rosji

Donald Tusk dodał także, że nie tylko kraje wschodniej Europy powinny pamiętać o praworządności, zwracać uwagę na wolność słowa i bronić podstaw demokracji. Jeżeli tak nie będzie, to Europa niebezpiecznie zbliży się do Rosji. ZOBACZ TAKŻE: DZIENNIKARKA: TUSK ZLECIŁ MORDERSTWO KACZYŃSKIEGO Te słowa to oczywiste nawiązanie do rządów Prawa i Sprawiedliwości i sporów o Sąd Najwyższy oraz Krajową Radę Sądowniczą. Opozycja może wykorzystać to, co powiedział Donald Tusk przy pozyskiwaniu swojego elektoratu i podczas protestów przeciwko władzy. Prawo i Sprawiedliwość i Jarosław Kaczyński ma się teraz czego obawiać. Źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News