Cała Polska czekała na te słowa przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Spełnia się najgorszy sen Prawa i Sprawiedliwości. 

Skończył się właśnie Szczyt Partnerstwa Wschodniego w Brukseli, na którym był Donald Tusk. Później odbyła się konferencja prasowa, na której odniósł się do swojego ostatniego ostrego wpisu na Twitterze.

Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie – powiedział Tusk.

„Starałem się zaalarmować moich rodaków”

Ten wpis wywołał natychmiastową rekcję internautów. Posypały się polubienia i udostępnienia posta i to wszystko w ciągu zaledwie godziny. Wśród polityków także było o tym głośno. W końcu do odniósł się do tego sam Donald Tusk.

ZOBACZ TAKŻE: DZIEŃ OPOZYCJI! TUSK REZYGNUJE Z 110 TYS. PENSJI

Niektóre państwa rozmawiały dziś o tym, że jednym ze współczesnych problemów jest realne zagrożenie cyberatakami, fałszywymi wiadomościami, wojną hybrydową i tak dalej, po jasnych przesłaniach z ostatnich dni np. w wystąpieniu Theresy May w Londynie, na temat wrogiej aktywności podczas brytyjskiego referendum. Pamiętamy również bardzo brutalne wydarzenia w trakcie wyborów w niektórych państwach członkowskich czy Stanach Zjednoczonych. Dlatego musimy być bardzo ostrożni, czujni i szczerzy, by chronić samych siebie i pomagać partnerom z Partnerstwa Wschodniego. Dlatego musimy wiedzieć, jakie są zagrożenia w samej Unii i dlatego starałem się zaalarmować moich rodaków – stwierdził szef Rady Europejskiej.

Prawie jak w Rosji

Donald Tusk dodał także, że nie tylko kraje wschodniej Europy powinny pamiętać o praworządności, zwracać uwagę na wolność słowa i bronić podstaw demokracji. Jeżeli tak nie będzie, to Europa niebezpiecznie zbliży się do Rosji.

ZOBACZ TAKŻE: DZIENNIKARKA: TUSK ZLECIŁ MORDERSTWO KACZYŃSKIEGO

Te słowa to oczywiste nawiązanie do rządów Prawa i Sprawiedliwości i sporów o Sąd Najwyższy oraz Krajową Radę Sądowniczą. Opozycja może wykorzystać to, co powiedział Donald Tusk przy pozyskiwaniu swojego elektoratu i podczas protestów przeciwko władzy. Prawo i Sprawiedliwość i Jarosław Kaczyński ma się teraz czego obawiać.

Źródło: wprost.pl

Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]


Jak Tusk zachowywał się w szkole? Oburzające! 10 nieznanych faktów z jego życia

...

Zobacz również