Cała PO w szoku! Ich kandydat na prezydenta atakuje i obraża Tuska

Cała PO w szoku! Ich kandydat na prezydenta atakuje i obraża Tuska

To wystąpienie było szokiem dla całej Platformy Obywatelskiej. Z całą pewnością po tych słowach w największej partii opozycyjnej wszyscy byli zszokowani do granic możliwości. Teraz kandydatura tego członka PO zawisła na włosku.

Chodzi o wypowiedź Rafała Trzaskowskiego, posła Platformy Obywatelskiej, który w przyszłych wyborach samorządowych ma startować w wyborach na prezydenta Warszawy. Podczas ostatniego wywiadu Trzaskowski zaatakował samego Donalda Tuska, który dla PO jest niekwestionowanym symbolem wolności. Oskarżył jego rząd o brak sporządzenia ustawy reprywatyzacyjnej. - Prawdą jest, że wszystkie rządy, łącznie z rządem Platformy Obywatelskiej, ponoszą odpowiedzialność za to, że nie mamy dużej ustawy reprywatyzacyjnej, bo tylko ta załatwiłaby cały problem - stwierdził Trzaskowski.

Na tym nie koniec

Trzaskowski nie poprzestał jednak. Kiedy podczas wywiadu dziennikarz przypomniał mu o tym, że przed laty Tusk groził protestującym lekarzom, że ci "mogą tego pożałować", Trzaskowski od razu wypalił, że to był populizm. Co więcej, otwarcie nazwał Tuska populistą. PO po prostu nie może uwierzyć w to, co zrobił poseł. - Jeżeli to mówił Donald Tusk, jeżeli to mówiła premier Kopacz, jeżeli się grozi kompetencją lekarzom, którzy protestują, to jest to czysty populizm. I Donald Tusk, wtedy uprawiał w tym kontekście populizm. Teraz, jeżeli się grozi konsekwencjami lekarzom, którzy w słusznej sprawie protestują, to jest to też populizm - podkreślił polityk. źródło: newsweb.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News