Cała Europa zostanie sparaliżowana. Ogromny wulkan wybuchnie lada dzień

Cała Europa zostanie sparaliżowana. Ogromny wulkan wybuchnie lada dzień

Światowej sławy sejsmolodzy ostrzegają nas przed kolejnym wybuchem wulkanu. Erupcja zbliża się wielkimi krokami i sparaliżuje całą Europę. Obok niego odnotowano cztery silne trzęsienia ziemi.

Wszystkie gwałtowne zjawiska miały miejsce w ciągu kilku ostatnich dni. Wskazuje to na powiększanie się komory magmowej w Barbarbundzie. Islandzki wulkan swoja nazwę zawdzięcza ponoć Wikingom, a w języku lokalnym jest zapisany Bárðarbunga. Jest on położony tuż pod słynnym lodowcem Vatnajökull. Sięga do 2010 m.np.m., będąc drugą co do wysokości górą na Islandii. Trzęsienia jakie nawiedziły rejon Islandii w ostatnim czasie dochodziły do 4,7 stopni w skali Richtera. Pall Einarsson, będący specjalistą z Uniwersytetu Islandii, powiedział, że taka siła może mieć związek z powiększającą się coraz bardziej komorą magmową Barbarbundy. Zawsze, gdy erupcja się zbliża, ciśnienie bardzo wzrasta powodując wyrzut w powietrze wielkich ilości pyłów wraz z magmą i gruzem. Zdaniem islandzkich i zagranicznych sejsmologów najbliższe dni będą dostarczać kolejnych trzęsień ziemi w tym regionie planety. Wybuch jaki miałby nadejść, będzie na tyle silny, że przebić skorupę lodu, mającego grubość nawet do 1 km grubości.

Europa zagrożona

Eksperci są zgodni - kolejny wybuch, jeśli do niego dojdzie, sparaliżuje ruch lotniczy na terenie całej Europy, tak jak to miało miejsce przed siedmiu laty. Wówczas z powodu olbrzymiej chmury na pogrzeb zmarłego tragicznie prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, nie przyleciało wiele głów państwowych. Ponadto od ekspertów możemy się jeszcze dowiedzieć, że nie tylko jeden wulkan jest dla nas zagrożeniem. Aktywność sejsmologiczną zwiększyły ostatnio masywy Katly, Hekli i Grimsvot. źródło: wprost
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News