Europa ryknęła śmiechem. Duda PONIŻONY przez najważniejszą komisję

Europa ryknęła śmiechem. Duda PONIŻONY przez najważniejszą komisję

Polska stała się obiektem żartów w całej Europie po tym, jak szanowana komisja zmiażdżyła Andrzeja Dudę. Dla naszego prezydenta jest to prawdziwy cios, tym bardziej że liczył on na pozytywną opinię. Opozycja pęka ze śmiechu i wytyka głowie państwa ściągnięcie na nas wstydu.

Sytuacją polityczną w Polsce ponownie zainteresowała się Komisja Wenecka, organ pomocniczy Rady Europy. Niedługo wyda dwie opinie o stanie naszego państwa. Na razie wiadomo, że zajęła się projektami ustaw autorstwa Andrzeja Dudy. ZOBACZ TAKŻE: To już jest przesada! Andrzej Duda jako ludobójca i zbrodniarz (zdjęcia) Komisja wydała miażdżącą dla niego opinię, która pogrzebała marzenia obozu władzy o normalnych stosunkach z instytucjami międzynarodowymi. Kolejny już raz jedna z nich krytykuje działania Warszawy.

Wstyd na całą Europę

Organ pochyli się nad dwiema ważnymi sprawami. Pierwsza z opinii dotyczyć będzie planowanych zmian w KRS i SN, a druga zmian Prawa i Sprawiedliwości w polskiej prokuraturze. Wstępne uwagi do prezydenckich projektów ustaw Komisja przesłała do 24 listopada. To, co w nich zawarto, spowodowało wstyd na całą Europę. ZOBACZ TAKŻE: Całe Niemcy mówią o trójce Polaków. „Przynieśli wstyd Polsce”Proponowany polski system nie jest identyczny ze starym systemem sowieckim, ale łączy go z nim wiele podobieństw – opiniuje Komisja. Zdaniem Komisji Weneckiej pomysły Andrzeja Dudy są w niektórych miejscach ściągnięte żywcem z rozwiązań sowieckich, a miejscami od nich gorsze. - Pod jednym względem proponowany system jest nawet gorszy niż jego sowiecki poprzednik. Projekt ustawy wprowadza system nadzwyczajnego przeglądu przyszłych orzeczeń, co samo w sobie jest problematyczne - czytamy dalej. źródło: dorzeczy.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News