Polska stała się obiektem żartów w całej Europie po tym, jak szanowana komisja zmiażdżyła Andrzeja Dudę. Dla naszego prezydenta jest to prawdziwy cios, tym bardziej że liczył on na pozytywną opinię. Opozycja pęka ze śmiechu i wytyka głowie państwa ściągnięcie na nas wstydu.

Sytuacją polityczną w Polsce ponownie zainteresowała się Komisja Wenecka, organ pomocniczy Rady Europy. Niedługo wyda dwie opinie o stanie naszego państwa. Na razie wiadomo, że zajęła się projektami ustaw autorstwa Andrzeja Dudy.

ZOBACZ TAKŻE: To już jest przesada! Andrzej Duda jako ludobójca i zbrodniarz (zdjęcia)

Komisja wydała miażdżącą dla niego opinię, która pogrzebała marzenia obozu władzy o normalnych stosunkach z instytucjami międzynarodowymi. Kolejny już raz jedna z nich krytykuje działania Warszawy.

Wstyd na całą Europę

Organ pochyli się nad dwiema ważnymi sprawami. Pierwsza z opinii dotyczyć będzie planowanych zmian w KRS i SN, a druga zmian Prawa i Sprawiedliwości w polskiej prokuraturze. Wstępne uwagi do prezydenckich projektów ustaw Komisja przesłała do 24 listopada. To, co w nich zawarto, spowodowało wstyd na całą Europę.

ZOBACZ TAKŻE: Całe Niemcy mówią o trójce Polaków. „Przynieśli wstyd Polsce”

– Proponowany polski system nie jest identyczny ze starym systemem sowieckim, ale łączy go z nim wiele podobieństw – opiniuje Komisja.

Zdaniem Komisji Weneckiej pomysły Andrzeja Dudy są w niektórych miejscach ściągnięte żywcem z rozwiązań sowieckich, a miejscami od nich gorsze.

– Pod jednym względem proponowany system jest nawet gorszy niż jego sowiecki poprzednik. Projekt ustawy wprowadza system nadzwyczajnego przeglądu przyszłych orzeczeń, co samo w sobie jest problematyczne – czytamy dalej.

źródło: dorzeczy.pl

9 największych kompromitacji rządu PiS

10 dowodów na istnienie UFO

...

Zobacz również