Przygotujcie się. Kilka banków nie będzie działać w weekend

Przygotujcie się. Kilka banków nie będzie działać w weekend

BZ WBK i trzy inne duże banki przyszykowały dla swoich klientów niezbyt wesołą niespodziankę. W trackie weekendu nie będzie dostępu do większości funkcjonalności w bankowości internetowej. Klienci muszą przygotować się na znaczne utrudnienia.

BZ WBK, ING Bank Śląski, Getin Bank i Credit Agricole ostrzegają swoich klientów przed znacznymi utrudnieniami, które czekają na nich w najbliższy weekend. Konsumenci będą mieli utrudniony dostęp do bankowości elektronicznej, a niektóre opcje będą w ogóle niedostępne.

BZ WBK i inne banki nie będą działać w weekend

BZ WBK przechodzi obecnie przez proces zmiany nazwy, który jest jednym z głównych powodów weekendowych utrudnień. W związku z rebrandingiem zmian doczekają się strona internetowa, serwis transakcyjny i aplikacja mobilna. Wszelkie usługi w bankowości internetowej i mobilnej nie będą działać od piątku od 23:30 do soboty do 12:00. Przelewy dokonane w piątek w przedziale 22:30-23:30 zostaną przekazane do realizacji w sobotę po południu. Getin Bank ostrzega, że w najbliższy weekend ich serwisy zostaną poddane pracą konserwacyjnym. Roboty zostaną przeprowadzone w nocy z soboty na niedzielę. Od północy do 6 rano nie będzie możliwości korzystania z bankowości internetowej i mobilnej. ING Bank Śląski informuje, że jego prace technologiczno-serwisowe zostaną przeprowadzone w sobotę. W konsekwencji, między 8:00 a 10:00 niedostępna będzie aplikacji ING Makler Mobile i moduł Makler w systemie bankowości internetowej. Kolejnym bankiem gdzie zostaną przeprowadzone podobne prace jest Credit Agricole. Od godziny 22:00 w sobotę do 12:00 w niedziele nieaktywne będą: serwis CA24, automatyczny serwis telefoniczny IVR i płatności internetowe.

Polacy chętnie korzystają z bankowości elektronicznej

Weekendowe utrudnienia mogą zaboleć klientów tym bardziej, że wg. oficjalnych statystyk Polacy coraz bardziej przekonują się do bankowych usług internetowych. Już w połowie ubiegłego roku liczba aktywnych użytkowników bankowości elektronicznej wynosiła 16 milionów osób. Jeszcze większy podziw budzi całoroczna liczba umów zakładających świadczenie bankowości internetowej. W 2017 roku było ich 35 milionów. ZOBACZ TAKŻE
  1. Obrzydliwy wpis księdza. To jak nazwał niewierzących nie mieści się w głowie
  2. Emerytura dla matek: Wiemy jaka będzie wysokość świadczenia!
  3. Co się dzieje? Boniek ODCHODZI, wybrał inny kraj
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News