Banki muszą oddać Polakom pieniądze! Jeśli Twój jest na liście, zgarniesz kasę

Banki muszą oddać Polakom pieniądze! Jeśli Twój jest na liście, zgarniesz kasę Źródło: Fot. Pixabay

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił właśnie ważne informacje, z którymi powinni się zapoznać klienci 7 dużych banków, w tym BZ WBK. Jak się bowiem okazuje, już wkrótce otrzymają prawdopodobnie zwrot niemałych kosztów lub okresy darmowych usług. Skąd taka decyzja?

UOKiK zwrócił się oficjalnie do klientów Alior Banku, Banku Millennium, Deutsche Banku, Idea Banku, BZ WBK, Pekao SA oraz Plus Banku. Firmy te zmieniły bowiem umowy z klientami, nie informując o tym klientów na tzw. twardym nośniku, a w wiadomości internetowej. Działanie to nie było więc zgodne z obowiązującym prawem.

Klienci BZ WBK oraz innych banków dostaną pokaźny zwrot!

- Bank może dowolnie zmieniać swoją wiadomość, a nawet ją usunąć. To nie spełnia cech trwałego nośnika. Ponadto konsument musiałby na bieżąco śledzić komunikaty, które dostaje w ramach tego serwisu. Często się zdarza, że nie zaglądamy przez dłuższy czas na nasze konta, dlatego moglibyśmy być zaskoczeni wyższymi opłatami za wypłatę gotówki w bankomatach, czy prowadzenie konta i nie wypowiedzieć umowy - czytamy w komunikacie wydanym przez UOKiK. - Cieszę się, że kolejne banki dostosują swoje systemy do trwałego nośnika. Przedsiębiorcy sami rozpoczęli prace nad odpowiednią technologią. Zaproponowali także rekompensatę swoim klientom, ponieważ wprowadzili opłaty bez wymaganej prawem formy. Pozytywnie oceniam prace tych banków nad wdrożeniem zasad trwałego nośnika. Liczę, że w te ślady pójdą kolejne banki, przeciwko którym prowadzimy postępowania - powiedział w rozmowie z mediami pełniący funkcję prezesa UOKiK Marek Niechciał.

Kogo dotyczy komunikat UOKiK-u?

Warto przypomnieć, że finansowe zwroty oraz ewentualne udostępnianie darmowych usług obejmie klientów Deutsche Banku, Alior Banku, Banku Millennium, Plus Banku, BZ WBK, Idea Banku oraz Pekao SA. Wiadomości o tym, co dokładnie można otrzymać, umieszono na stronach banków, w których założyliśmy nasze konta.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie polecicie na wakacje. PiS wydał wszystko na propagandę, samoloty nie będą latać
  2. Przez tyle lat Agata Duda milczała. Powód jest szokujący
  3. Kaczyński zdecydował się odejść z polityki? Wyznaczył następcę
  4. Rząd nas okłamał! Rytualny ubój w Polsce: zakazu nie będzie, ustawa wycofana
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News