Gorąca atmosfera wokół zmian, które zapadły w polskim rządzie. Szefem został Mateusz Morawiecki, który zastąpił dotychczas piastującą urząd Beatę Szydło. A tymczasem były premier ujawnia, dlaczego Kaczyński naprawdę nie został premierem.

Kazimierz Marcinkiewicz wystąpił w programie „Prezydenci i Premierzy” emitowanym na antenie Polsat News. Po raz kolejny zawrzało, kiedy polityk opowiedział, dlaczego, jego zdaniem Beata Szydło została odwołana z funkcji szefa rządu.

ZOBACZ TAKŻE: 5 oznak tego, że Kaczyński zostanie zaraz premierem!

Marcinkiewicz ujawnia, dlaczego Kaczyński naprawdę nie został premierem

– Pan Kaczyński musiał być coraz bardziej zirytowany, że premier Szydło zdobywa coraz większy prestiż i uznanie, że PiS bardziej kocha panią premier niż jego – powiedział gość programu.

Odniósł się również do tego, dlaczego prezes Prawa i Sprawiedliwości nie zdecydował się ponownie objąć funkcję szefa rządu.

– Zostały przeprowadzone bardzo szczegółowe badania, z których wynika, że Kaczyński jest bardzo źle odbierany i że gdyby został premierem, to spadłoby zaufanie społeczne do PiS. I on się tym wściekł – powiedział Kazimierz Marcinkiewicz.

ZOBACZ TAKŻE: Już wiadomo, którzy ministrowie polecą, kiedy Kaczyński zostanie premierem

9 największych kompromitacji rządu PiS


Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]

...

Zobacz również