Jeden z liderów Komitetu Obrony Demokracji w rozmowie z mediami ostro krytykuje zarząd główny organizacji. Według niego panuje tam hipokryzja, partyjne ambicje i zaprzeczenie demokracji. 

Zbigniew Zawada, szef Komitetu Obrony Demokracji w Wielkopolsce został właśnie odwołany ze stanowiska przez Mateusza Kijowskiego. Teraz Zawada w rozmowie z mediami wyjawia kulisy działania opozycyjnej organizacji.

 – Niestety, w KOD-zie nie ma transparentności. Przejrzystości w kierowaniu. Nie ma wywieszania uchwał, czy informacji, kto ją podjął. Nie ma chociażby regulaminów funkcjonowania regionalnych oddziałów. Nie cały zarząd to hipokryci. Zasiada w nim wiele osób. Niektóre mają inne cele – mówi w rozmowie z portalem NaTemat.pl Zawada.

Były już szef wielkopolskiego Komitetu Obrony Demokracji wspomina również o ambicjach kierownictwa organizacji.

 – Z tego co widzę cześć osób chce przejąć władzę i przekształcić Komitet w partię polityczną. Ja się z tym nie godzę. KOD to ruch społeczny i tak powinno pozostać. Nastał czas na zmiany w zarządzie głównym, bowiem doszło już do wypaczeń. Status jest tak skonstruowany, że pozwala skupić nadmierną władze w jednych rękach. Tego nie powinno być – przekonuje Zawada.

Jak jednak przekonuje, wciąż nie traci wiary w Komitet, ponieważ „KOD to ludzie”. Przyznaje jednak, że coraz więcej osób ma dosyć tego co się aktualnie dzieje wewnątrz organizacji.

 – Ludzie widzą co się dzieje i zniechęcają się. Celem KOD-u nie jest chodzenie na manifestacje, a góra tego nie widzi. Dla wielu osób manifestacje stały się okazja do świecenia w mediach. Bawią się sami dla siebie – mówi Zawada.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: natemat

...

Zobacz również