Krzysztof O., prezes Stowarzyszenia Przeciwko Zbrodni im. Jolanty Brzozowskiej oraz były Rzecznik Praw Ofiar przy MSWiA został oskarżony o gwałty na jednej z zatrudnionych u niego pracownic.

Śledztwo prowadzi szwedzka prokuratura. Jak podaje TVN24, mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia dwóch gwałtów. Prokuratura podaje, że Krzysztof O. może spędzić od 2 o 6 lat za kratkami.

Gwałty to nie jedyne przewinienia, o które oskarża się byłego Rzecznika Praw Ofiar. Prokuratura bada sprawy nielegalnej adopcji czworga dzieci i czerpania z tego tytułu korzyści. Za każde dziecko, Krzysztof O. wraz ze swoją partnerką Weroniką I. miał inkasować od 30 do 50 tysięcy złotych.

W jaki sposób mieli działać? W sieci szukali kobiet w ciąży próbujących oddać dziecko do adopcji. W zamian za pieniądze za doradztwo prawne, mieli im pomagać w znalezieniu pary.

Kobietom doradzano, by składały w urzędzie fałszywe deklaracje, że ojcem dziecka jest ten człowiek, który miał je adoptować.

czytaj więcej https://www.google.pl/search?client=opera&q=wprost+rzecz&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.