Zdaniem wielu komentatorów sceny politycznej pytanie o to, czy Donald Tusk będzie starał się wyrwać władzę z rąk Prawa i Sprawiedliwości jest już nieaktualne. Teraz należałoby zapytać nie „czy” ale „kiedy”.

Były sprzymierzeniec przewodniczącego Rady Europejskiej, który obecnie przeszedł na stronę „wroga” – Jarosław Gowin – twierdzi, że doskonale wie, kiedy Donald Tusk uderzy w Prawo i Sprawiedliwość. Jego zdaniem ta konfrontacja jest nieunikniona.

To jest moja interpretacja płynąca ze znajomości natury Donalda Tuska. To nie jest coś, co chciałbym mu poczytywać za słabość. Donald Tusk jest zwierzęciem mięsożernym. To jest człowiek, dla którego władza jest celem. Jako polityk dobrze to rozumiem. To jest groźny przeciwnik, nie należy go lekceważyć – mówił na antenie TVN24 minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Daje on również do zrozumienia, że otwarta krytyka słów Beaty Szydło wypowiedzianych przez nią w Oświęcimiu to dopiero przedsmak tego, co czeka środowisko Prawa i Sprawiedliwości ze strony byłego polskiego premiera. Zdaniem Gowina Tusk właśnie zaczął przygotowywać sobie pole pod wybory prezydenckie, które czekają nas już za 3 lata.

Przygotowuje się do kampanii prezydenckiej w 2020 roku. Ma do tego prawo. Szkoda, że w celu autopromocji nadwyręża autorytet Polski takimi interpretacjami – mówi z pełnym przekonaniem Jarosław Gowin.

źródło: TVN24

...

Zobacz również