We wtorkowym programie „Minęła 20” został wyemitowany fragment programu „30 minut”, w którym znalazła się m.in. budząca kontrowersje od lat rozmowa dziennikarza z byłym prezydentem (wówczas marszałkiem Sejmu) na temat Wojskowych Służb Informacyjnych i fundacji Pro Civili. 

Wywiad Wojciecha Sumlińskiego z byłym prezydentem Bronisławem Komorowskim na temat działań Wojskowych Służb Informacyjnych i fundacji Pro Civili, który miał miejsce w 2007 roku od lat wzbudzał kontrowersje. Głównie z uwagi na narastające co chwilę legendy, ponieważ nigdy wcześniej nie był emitowany.

Stan rzeczy zmienił się we wtorek wieczorem, gdy podczas „Minęła 20” w TVP Info została wyemitowana część programu zawierająca właśnie wspomniany wywiad.

Jak możemy zobaczyć we fragmencie, ówczesny marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski niechętnie i lakonicznie odpowiada na zadawane pytania o WSI i Pro Civili. Jak przekonuje również Sumliński, były prezydent w pewnym momencie miał przerwać wywiad.

Dziennikarz był również gościem wczorajszego programu „Minęła 20”, w którym nazwał Bronisława Komorowskiego kłamcą w kontekście jego rzekomej niewiedzy na temat fundacji oraz składanych pod przysięgą zeznań w tej sprawie.

Film można również obejrzeć pod tym linkiem.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źrodło: minęła 20 w TVP Info

...

Zobacz również