Były prezes Trybunału: Nie można dopisać pytań do referendum
Wiadomości Pikio - 14 Sierpnia 2015

Były prezes Trybunału: Nie można dopisać pytań do referendum

Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, jest zdania, że nie można dopisać pytań do wrześniowego referendum. Mimo wszystko, Trybunał nie będzie mógł orzec o ewentualnej niezgodności, ponieważ nie ma władzy nad procedurą. 

Z propozycją dołożenia pytań wyszła między innymi Beata Szydło. Prezydent obiecał, że przyjrzy się propozycji, ponieważ "jest godna rozważenia". Również Paweł Kukiz poparł dopisanie pytań. Jednakże, takowy zabieg może być niezgodny z Konstytucją RP. Dla TVN24 wypowiedział się Jerzy Stępień, były prezes Trybunału, który uważa, że prezydent i tak nie podejmie takiej decyzji. - Dopisywanie w tej chwili kolejnych pytań, moim zdaniem, byłoby sprzeczne z Konstytucją - powiedział. Co ciekawe, Trybunał i tak nie może orzec o zgodności dopisania pytań do wrześniowego referendum, bowiem nie ma władzy nad tą procedurą. Takowego referendum nie będzie można również odwołać. Referendum ma odbyć się 6 września. Do jego bojkotu już namawia między innymi Janusz Korwin-Mikke.Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEMPolub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News