Bardzo smutna wiadomość dotarła dziś do kibiców Cracovii Kraków oraz stołecznej Legii. Zmarł niezwykle popularny piłkarz, który w czasie swojej kariery reprezentował oba te kluby. Co istotne, miał on na swoim koncie także sportowe epizody w zagranicznych drużynach, takich jak na przykład kanadyjski Toronto Falcons. 

W wieku 73 lat odszedł były napastnik popularnych polskich klubów, Zbigniew Stroniarz. W czasie swej owocnej kariery sportowej występował on w takich klubach jak SHL Kielce, Lublinianka Lublin, ale także Legia Warszawa, czy też Cracovia Kraków.

To właśnie w ostatniej z drużyn, której barwy reprezentował w latach 1962-1964 oraz 1967-1971, odnosił on największe sukcesy. Był uwielbiany przez tysiące kibiców, niezwykle zasmuconych obecnie informacjami o jego śmierci.

Stroniarz miał także bardzo dobrze znanego fanom polskiej piłki brata. Jako bramkarz występował on bowiem w Koronie Kraków, Garbarni Kraków, Cracovii oraz Wiśle Kraków. Obaj bracia zapisali się więc w historii polskiej piłki jako znani i szanowani zawodnicy.

Pogrzeb Stroniarza zaplanowano na poniedziałek 4 września na cmentarzu w Piaskach Wielkich w Krakowie. Oprócz rodziny zbierze on zapewne także wielu sympatyków tamtejszej piłki, którzy pamiętają sportowca ze szczytowych lat jego kariery.

...

Zobacz również

Tak wyglądało "słodkie" życie gwałciciela z Rimini - plaża, garnitury, markowe ciuchy... [ZOBACZ!]