Były kelner z kancelarii Komorowskiego z zarzutami ws. kradzieży
Wiadomości Pikio - 28 Stycznia 2016

Były kelner z kancelarii Komorowskiego z zarzutami ws. kradzieży "Gęsiarki"

Warszawska prokuratura postawiła zarzuty byłemu kelnerowi z Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Sprawa dotyczy kradzieży obrazu "Gęsiarka" z Pałacu Prezydenckiego.

Były kelner z Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, Jarosław G., usłyszał zarzuty za paserstwo w sprawie toczącego się śledztwa kradzieży obrazu "Gęsiarka". Jak ustaliła prokuratura, były pracownik Kancelarii Prezydenta nabył obraz od "nieznanego mężczyzny". Jarosław G. natychmiast po nabyciu dzieła chciał je sprzedać w lombardzie za 1,8 tys. złotych, jednak ostatecznie "Gęsiarka" trafiła na licytację jednego z domów aukcyjnych gdzie okazało się, że jest własnością państwa. Prokuratura nie chce jednak zdradzić czy były pracownik Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, któremu postawiono zarzuty za paserstwo jest również podejrzany o kradzież obrazu. Sprawa kradzieży "Gęsiarki" z Pałacu Prezydenckiego wyszła na jaw po zmianie władzy. Nowe kierownictwo Kancelarii Prezydenta zleciło audycję, z której wynikło, że obraz zniknął podczas kadencji Bronisława Komorowskiego. Sprawą zajęła się prokuratura. Jarosław G. pracował w Kancelarii Prezydenta jako kelner do czerwca 2015 roku.Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: polska the times
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News