Sześciu byłych posłów Twojego Ruchu z koła Bezpieczeństwo i Gospodarka przeszło do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dzięki temu transferowi klub PSL stał się trzecia siłą w sejmie.

Artur Dębski, Tomasz Makowski, Michał Pacholski, Paweł Sajak, Henryk Kmiecik i Artur Górczyński to szóstka z dwunastu posłów, którzy w październiku opuścili partię Janusza Palikota. Z początku w mediach mówiło się o tym, że wszyscy byli posłowie Twojego Ruchu przejdą do SLD, o czym zapewniał rzecznik Sojuszu Dariusz Joński. Do transferu jednak nie doszło ponieważ posłowie założyli własne koło Bezpieczeństwo i Gospodarka. Teraz część posłów BiG przechodzi do PSL.

– Ujęła nas troska o polskich małych przedsiębiorców, którzy są w programie PSL bardzo ważni. Mam nadzieję, że w tym obszarze będziemy mogli PSL wspomóc – argumentował swój wybór Artur Dębski. Były poseł TR dodał także, że nie będzie sporów światopoglądowych na linii byli „palikotowcy” i reszta PSL, która jest uważana za konserwatywną światopoglądowo partię.

Z kolei Jan Bury zaznaczył, że PSL jest bogata różnorodnością a jego posłowie mają wolny wybór w głosowaniach dotyczących kwestii światopoglądowych. Szef klubu PSL zapowiedział także, że nowi parlamentarzyści tej partii będą się zajmowali głównie sprawami przedsiębiorców.

Przejście do PSL rozważa również John Godson.

 

źródło: TVP Info

Zobacz również