Była największą gwiazdą polskiej estrady. Umarła otoczona wyłącznie swoimi zwierzętami

Była największą gwiazdą polskiej estrady. Umarła otoczona wyłącznie swoimi zwierzętami

Kalina Jędrusik to jedno z najważniejszych nazwisk polskiej sceny teatralnej. Była muzą wielkich reżyserów, artystką estradową i kabaretową. Kochały ją miliony. Polska Marilyn Monroe zmarła jednak sama, otoczona kotami.

Kalina Jędrusik niesamowity image artystyczny stworzyła w latach 60-tych. Na ustach widzów największych polskich teatrów było tylko jej nazwisko. Wielka kariera mieszała się jednak z prywatnymi dramatami. Właśnie ruszyły przygotowania do ekranizacji niezwykłego życia artystki. Kto zagra główną rolę?

Kalina Jędrusik zmarła samotnie. Kto zagra główną rolę w ekranizacji jej życia?

Miała swój styl. Maniera, którą prezentowała na scenie, została określona przez Kazimierza Kutza przewrotnie "pedofilskim wdziękiem". Gdy przed telewizorem zasiadł towarzysz Gomułka, a na scenie pojawiła się Kalina Jędrusik niemal roznegliżowana, ten cisnął kapciem w ekran, tłumacząc, że jej zachowanie jest bezczelne. Kolejny występ, ubrana niemal pod kołnierzyk aktorka, zakończyła słodkim i grzecznym ukłonem. Gdy się odwróciła schodząc ze sceny, widzowie zobaczyli jej gigantyczne wcięcie z tyłu sukienki, które odsłoniły niemal całe plecy. Przyjaciele i rodzina przyznali: taka właśnie była. Pyskata, natchniona i niereformowalna. Gdy po studiach otrzymała angaż w Teatrze Wybrzeże, rozkochała w sobie kierownika literackiego. Stanisław Dygat o serce Jędrusik starał się długo. Przynosił kwiaty, czekał pod jej garderobą, próbował namówić na wspólne wyjście. Trochę to trwało zanim para zaczęła się spotykać. Do śmierci męża artystki byli nierozerwalni, choć prowadzili związek otwarty... Kalina Jędrusik miała wielu kochanków. Miała też swoją wizję świata. Wizja ta pełna artystycznych uniesień, odbijała się na każdej sferze jej życia. Po domu chodziła w rozpiętym szlafroku, gości przyjmowała spaghetti, a sama była blisko związana ze swoimi rolami. Młodsze koleżanki traktowała jako zagrożenie. Nie znosiła krytyki i miała skłonność do wpadania w histerię. Po śmierci Dygata pod koniec lat 70-tych stała się całkowicie samotna. Swoją miłość przeniosła na koty. Miała ich kilka. Lekarze ostrzegali ją, by nie zbliżała się do zwierzaków z powodu postępującej astmy. Kalina Jędrusik zmarła na skutek uduszenia, gdy otoczona zwierzętami, nie zważała na słowa lekarzy. Teraz, trwają przygotowania do realizacji filmu o wielkiej polskiej artystce. W głównej roli zobaczymy znaną aktorkę serialową Marię Dębską. Czy reżyser opowie tę historię z pikantnymi szczegółami?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazda TVN błaga o modlitwę. "Nasze maleństwo jest w krytycznym stanie"
  2. Gwiazda TVP według internautów ma dom jak skansen. Fani są zdumieni
  3. Będziesz w szoku! Oto prawdziwe nazwisko Solorza
Następny artykuł