Była minister PiS: Tylko dzięki TEMU Macierewicz został szefem MON

Była minister PiS: Tylko dzięki TEMU Macierewicz został szefem MON

Joanna Kluzik-Rostkowska, niegdyś minister pracy w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, a dziś posłanka Platformy Obywatelskiej, udzieliła mocnego wywiadu dziennikarzom portalu fakt.pl. Głównym tematem rozmowy z posłanką stał się Antoni Macierewicz, którego ta oskarża m.in. o złe zarządzanie Ministerstwem Obrony Narodowej oraz o... wykorzystanie Jarosława Kaczyńskiego.

Kluzik-Rostkowska wyjaśnia również silną pozycję Macierewicza w PiS oraz opowiada o pracy sejmowego zespołu śledczego, którego jest członkiem.

"Macierewicz karierę zbudował na zamachu"

Posłanka PO ostro krytykuje działania Macierewicza na stanowisku Ministra Obrony Narodowej. - Odwoływane w ostatniej chwili przetargi, kuriozalne czystki kadrowe, czcze obietnice, zastanawiające kontakty. Na jednym z ostatnich posiedzeń sejmowej komisji obrony narodowej posłowie Platformy przedstawili dezyderat adresowany do premier. Domagaliśmy się wytłumaczenia wątpliwości, jakie narosły wokół ministra obrony i osób z jego otoczenia. (...) Minister oczywiście na komisji się nie pojawił - wylicza Kluzik-Rostkowska. Była Minister Edukacji Narodowej zarzuca również Macierewiczowi cyniczne wykorzystanie rozpaczy prezesa PiS dla swoich osobistych celów. Kluzik-Rostkowska opisuje w jaki sposób szef MON zbił polityczny kapitał dzięki katastrofie smoleńskiej. - Macierewicz całą swoją polityczną siłę zbudował właśnie na zamachu. Zaczął tuż po katastrofie, brutalnie i cynicznie wykorzystując sytuację w jakiej los postawił Jarosława Kaczyńskiego; nagła śmierć ukochanego brata, ciężka choroba mamy. Człowiek dotknięty taką tragedią szuka racjonalnego wyjaśnienia. Paradoksalnie łatwiej było uwierzyć w zamach niż tylko, że był to nieszczęśliwy wypadek. Wtedy pojawił się Macierewicz i podał prezesowi swój spisek na tacy. Przez siedem lat mamił go oraz wierny sobie elektorat teoriami bez pokrycia. Tylko dzięki temu został szefem MON, a nigdy nie powinien objąć stanowiska. Dziś już wiemy, że król jest nagi, hipotezy padają jak muchy, kolejni kompani w tym przedsięwzięciu opuszczają statek - tłumaczy posłanka PO. Źródło: fakt.pl
Następny artykuł