Była królową polskiej mafii. Teraz za marne grosze pracuje w...

Była królową polskiej mafii. Teraz za marne grosze pracuje w...

W latach 90. trzęsła polskim gangsterskim podziemiem. Była związana z największymi bossami polskiej mafii. Tarzała się w banknotach, uprawiała seks na milionach złotych. Teraz jej towarzystwo można kupić. Za odpowiednią opłatą Monika Banasiak, ps. "Słowikowa" uświetni każdy wieczór panieński, kawalerski, urodziny, a nawet firmową imprezę. 

Pod koniec 2015 roku Słowikowa wyszła z więzienia, gdzie spędziła 2,5 roku za handel narkotykami i obrót fałszywymi zwolnieniami lekarskimi. Upadła gwiazda gangsterskiego świata prawdopodobnie z chęci osiągnięcia finansowych korzyści mocno zaangażowała się w udzielanie wywiadów, pozowanie do sesji zdjęciowych, a nawet udział w akcjach charytatywnych. Od wyjścia zza krat wydała już dwie książki na temat swojej kryminalnej przeszłości. Przysłowiowe "5 minut sławy" postanowiła wycisnąć jak cytrynę - do końca. Swoją popularność wykorzystuje teraz zarabiając jako atrakcja wieczoru na imprezach.

Zasadzka reporterów

Reporterzy Super Expressu zaczaili się na Banasiakową. Skontaktowali się z nią przez jej oficjalną stronę na Facebooku pod pretekstem zmyślonego wieczoru panieńskiego. Administrator fanpage odpisał im, że każdą imprezę wyceniają indywidualnie, dlatego prosi o podanie terminu i liczby gości. Ostatecznie koszt udziału w wymyślonej imprezie redaktorów wyceniono na 2000 - 2500 zł. I chociaż Słowikowej nie są obce działania wbrew prawu, to w przypadku nawiązania takiej współpracy, kobieta podpisuje umowę-zlecenie. Przyzwyczajona do luksusów, szampana i kawioru była królowa mafii, nie miała wygórowanych wymagań. 50% honorarium zaliczki, druga połowa płatna przed imprezą. Na miejscu kieliszek dobrego wina, ewentualnie dodatkowo deska serów.

Aspiracja do bycia celebrytką

Jerzy Jechowicz został zapytany przez reporterów SE o opinię na temat działalności Słowikowej. - Ja jestem oburzony. Jest to cyniczne żerowanie na przestępczej przeszłości. Z jednej strony żyła za pieniądze pochodzące z bandyckich czynów, z drugiej strony ma aspirację do bycia celebrytką, kimś wyjątkowym, atrakcją. Ona pozbyła się wstydu, wyrzutów sumienia. W normalnym społeczeństwie to by nie przeszło - odpowiedział słynny dziennikarz śledczy, który zajmował się również tematyką mafijną.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News