Jest żoną jednego z bardziej znanych polityków wczesnych lat III RP, a także byłą doradczynią prezydenta i dawną posłanką z ramienia PiS. W latach osiemdziesiątych uczestniczyła w spotkaniach z krakowskimi opozycjonistami. O tym, co się na tym spotkaniach działo, opowiedziała dopiero niedawno.

Prawdę o studenckich czasach Nelli Rokita wyjawiła w dość nietypowej sytuacji, bo podczas spotkania w Krynicy-Zdroju. Rozmowa przeniosła się na temat studenckich wymian, które są dziś tak popularne w Europie, głównie dzięki programowi Erasmus. Na sali obecny był także Janusz Korwin-Mikke. To właśnie europoseł zaczął wątek, który popchnął Rokitę do zwierzeń.

– Polega na tym, jak powszechnie wiadomo, że tam jest seks, piwo i ta młodzież się demoralizują – stwierdził JKM.

Te właśnie słowa spowodowały, że Nelli opowiedziała o czasach kiedy sama była na wymianie. Co prawda nie był to Erasmus, ale zachodnioniemiecki program DAD, dzięki któremu przyjechała do Polski. W każdym razie dawna była posłanka korzystał z życia tak samo, jako dzisiejsi studenci. Jak sama powiedziała, piła, paliła i uprawiała seks.

– W 85-86 roku spotykałam się z opozycją. I co żeśmy robili? Piliśmy, piliśmy bardzo dużo! Ja się tutaj nauczyłam pić! Jadłam mięso, paliłam, piłam! Uprawialiśmy również seks, znalazłam również swojego męża z tej okazji – powiedziała Rokita.

...

Zobacz również

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków