Był mega gwiazdą w PRL. Umarł w zapomnieniu

Był mega gwiazdą w PRL. Umarł w zapomnieniu

W czasach PRL był mega gwiazdą. Wtedy kochali go wszyscy, każdy zachwycał się jego jasno lśniącą gwiazdą. Ostatecznie życie napisało bardzo smutny scenariusz i aktor umarł w zapomnieniu.

Życie czasem pisze scenariusze smutniejsze niż te tworzone przez specjalistów od dramatów. Tak właśnie stało się w przypadku tego aktora. W czasach PRL był prawdziwą gwiazdą, ostatecznie, umarł w zapomnieniu. 60 lat temu miała miejsce premiera filmu, który podbił serca dzieci, młodzieży i rodziców. "Król Maciuś I" w reżyserii Wandy Jakubowskiej, oparty na motywach powieści Janusza Korczaka, opowiadał o losach króla, który mimo młodego wieku próbuje sprostać swoim obowiązkom i objąć władzę w kraju. Główną rolę w "Królu Maciusiu I" zagrał Juliusz Wyrzykowski. Ówcześnie chłopiec stał się najpopularniejszą dziecięcą gwiazdą w PRL. Niestety, jego dalsze życie nie było już w żaden sposób usłane różami.

Juliusz Wyrzykowski - zapomniana gwiazda PRL

Najpierw postanowił, że zanim zostanie zawodowym aktorem, skończy i odpowiednie studia aktorskie. Być może wpływ na to mieli jego rodzice, którzy również byli związani z aktorstwem. Niestety, filmowej kariery nie udało mu się zrobić. Mimo to, młody aktor wydawał się być z tą sytuacją w pełni pogodzony i szczęścia szukać zamierzał dalej w teatrze. - Mimo iż dobrze zagrał kilka ról, nie zrobił niestety kariery aktorskiej. Może dlatego, że był zbyt drobny fizycznie i kruchy psychicznie? Może dlatego, że nigdy nie był modnym typem współczesnego chłopaka? Może zabrakło mu jakiejś iskry wewnętrznej? Może wreszcie dlatego, że nie natrafił na swojego reżysera, czy dyrektora? - wspomina go przyjaciel. Ostatecznie przestał pojawiać się na telewizyjnym i kinowym ekranie. Wyrzykowski już od 1971 r. był związany z warszawskim Teatrem Polskim. Pracował tam nieprzerwanie przez ponad 30 lat, aż do swojej śmierci. Człowiek, którego kariera zapowiadała się tak emocjonująco, zmarł zapomniany przez fanów 18 listopada 2002 r. Miał w chwili śmierci zaledwie 56 lat.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dramat znanego polityka opozycji. Nie żyje jego żona
  2. Nie żyje legenda wolności. Cały kraj zrozpaczony
  3. Zmasakrowali legendę polskiego sportu. Nikt mu nie pomógł
Źródło: film.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News