Był jedną z najważniejszych postaci XX wieku. NIE ŻYJE

Był jedną z najważniejszych postaci XX wieku. NIE ŻYJE Źródło: fot. pixabay.com

Jedna z największych postaci jednego z najciekawszych okresów w historii ludzkości, XX wieku i prezydencki doradca zmarł w wieku 94 lat. Nie żyje Richard Pipes amerykański historyk pochodzenia polsko-żydowskiego.

Pipes przyszedł na świat w 1923 roku w Cieszynie. Po wczesnej młodości spędzonej w stolicy Polski, wyjechał wraz z rodziną do Stanów Zjednoczonych, gdzie osiadł na stałe. Pochodzący z rodziny polsko-żydowskich fabrykantów czekolady od 1943 roku był obywatelem amerykańskim. W 1950 roku obronił doktorat na Uniwersytecie Harvarda.

Richard Pipes pracował w Białym Domu

Richard Pipes był znanym i cenionym na całym świecie sowietologiem i ekspertem w dziedzinie historii państwowości i polityki rosyjskiej. W latach 1981-1982 doradzał prezydentowi USA, Ronaldowi Reaganowi, który znany był z fascynacji życiem w ZSRR i jego kulturą. Pipes zmarł dziś w wieku 94 lat. - Jako człowiekowi urodzonemu w państwie sąsiadującym z Rosją zostały mi oszczędzone romantyczne złudzenia na temat owego wielkiego kraju, tak powszechne wśród ludzi, którzy mieszkają odeń o tysiące mil - powiedział niegdyś o sobie samym. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News