W siedzibie PiS chyba spadł im sufit. Chcą powrotu "bykowego"

W siedzibie PiS chyba spadł im sufit. Chcą powrotu "bykowego"

Bykowe, czyli inaczej podatek dla singli lub podatek dla bezdzietnych, to pomysł ze wczesnego PRL-u. W pewnym momencie został zniesiony, jednak pomysł jego przywrócenia co chwila pojawia się w głowach polityków. Teraz rząd PiS weźmie go na poważnie?!

Polityk PiS zaszokował wszystkich Polaków i jednocześnie ośmieszył się wzmianką o tym nieprawdopodobnym pomyśle. Bykowe zostało wprowadzone w PRL-u i było podatkiem, który pobierano od wszystkich osób powyżej 21 roku życia, które nie posiadały dzieci. Po kilku latach próg wiekowy podniesiono do 25 lat, a następnie całkowicie zniesiono tzw. podatek dla singli. ZOBACZ TAKŻE: Szaleństwo! Nowy podatek zapłacą nawet najbiedniejsi Działania Prawa i Sprawiedliwości skupiają się na powstrzymaniu niżu demograficznego w Polsce. Mają przede wszystkim zachęcać Polaków do zakładania większych rodzin. Tym razem jednak postanowili obrać całkowicie odwrotną taktykę - zniechęcić młodych do pozostawania bezdzietnym!

Co to jest bykowe? Pomysł PiS wyśmiany przez internautów

Co politycy PiS myślą o młodych osobach, które zamiast założyć rodziny od razu po zakończeniu szkoły średniej, wybierają dalszą edukację, studia i rozwój w pracy? - Prywatnie uważam, że takie osoby powinny płacić bykowe, bo to by skłoniło je do założenia rodziny. Mówię pół żartem, pół serio, bo chciałbym, by Mieszkanie Plus było przede wszystkim programem dla rodzin - wyznał w jednej z ostatnich wypowiedzi Artur Soboń. Soboń pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, jest też między innymi odpowiedzialny za program Mieszkanie Plus. ZOBACZ TAKŻE: Władza okłamała Polaków. Totalna porażka programu Mieszkanie Plus Internauci natychmiast ostro zareagowali na ten kontrowersyjny pomysł. - Pracującego singla dodatkowo opodatkować, a patologicznej zapijaczonej bezrobotnej wielodzietnej parce wypłacić z 500+. Jak ma być w tym kraju dobrze? - grzmi jedna osoba. - Nawet nie mówcie tego głośno, bo kolejny milion młodych ludzi opuści Polskę - dopowiada w komentarzu kolejny. fot. Wikimedia / Artur Soboń PiS fot. flickr.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News