Byk stracił cierpliwość i dał im popalić. Przerażające sceny

Byk stracił cierpliwość i dał im popalić. Przerażające sceny Źródło: youtube.com/garroux alain

Byk i corrida to dwa nierozłączne ze sobą elementy. Często corrida kończy się tragicznie nie tylko dla zwierzęcia, ale i dla człowieka. Tragiczne zdarzenie miało miejsce we Francji, a byk spowodował poważny uszczerbek na zdrowiu kilku ludzi.

Byk, który miał brać udział w corridzie, dał popalić organizującym całe wydarzenie. Wiadomo, że podczas tak niebezpiecznego widowiska wszystko się może zdarzyć, ale osoby za nie odpowiedzialne były w prawdziwym szoku widząc, co wyprawia rozjuszone zwierzę. 

Byk prawie zabił publiczność

Cała sytuacja rozegrała się niedawno we Francji i to nie jest błąd, ponieważ corridy są organizowane nie tylko w Hiszpanii. Na południu Francji jest to bardzo popularna forma rozrywki zapożyczona od sąsiadów. W Vergeze doszło do wydarzeń zapierających dech w piersiach.

Byk, który miał brać udział w corridzie, po prostu uciekł. Nie wiadomo, jak do tego doszło - być może był to zwykły ludzki błąd lub zwierzę było na tyle silne, że z łatwością pokonało zabezpieczenia, które miały go odgrodzić od oglądających i przygotowujących go do "walki".

Zwierzę z impetem wpadło nie na trybuny, a do mocno zatłoczonego miejsca - do namiotu restauracyjnego, gdzie posilały się osoby mające za chwilę zasiąść na widowni. Przebywała tam ponad 100 ludzi, których próbował stratować, a po wybiegnięciu z namiotu zaatakował przywiązane do ogrodzenia konie.

Zwierzę zostało unicestwione

Obecne na miejscu służby podjęły trudną decyzję o zastrzeleniu byka. Do zwierzęcia otworzono ogień i wystrzelono 20 pocisków. Poszkodowani oprócz zwierzęcia byli dwaj funkcjonariusze, którzy zostali ranni przy "obławie". Byk potraktował ich swoimi rogami, w wyniku czego jeden z nich trafił do szpitala w stanie ciężkim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W związku z tragicznymi wydarzeniami odwołano corridę. Od razu po tej sytuacji policja zapowiedziała wszczęcie śledztwa. Będą prowadzone dwa dochodzenia: odnośnie użycia ostrej amunicji do zabicia byka i ucieczki zwierzęcia z boksu.

Nie potwierdzono jeszcze, czy to prawda, że jedna z postronnych osób została rykoszetem ranna od policyjnej kuli. Włodarz miasta nazwał cudem fakt, że nikt nie zginął.

Poniżej zamieszczany za to nagranie z ubiegłorocznej corridy w Vergeze, która zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. TVP podało pilne informacje! Polscy sportowcy zmarli podczas wyścigu
  4. Brytyjczycy wściekli na Meghan Markle po porodzie. Jej decyzja dla wielu jest nie do pomyslenia
  5. Z ostatniej chwili: Samolot pasażerski podchodził do lądowania. Nagle okazało się, że nie działają koła
  6. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj

Źródło: Nczas

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News