Nakleiła dwa kawałki taśmy na podeszwy butów. Efekt był spektakularny, od razu zrobiła to z pozostałymi parami

Nakleiła dwa kawałki taśmy na podeszwy butów. Efekt był spektakularny, od razu zrobiła to z pozostałymi parami Źródło: pexels

Buty z użyciem tego zimowego triku sprawią, że pożegnacie problemy chodzenia w niesprzyjających warunkach. Efekt, który można osiągnąć przy pomocy dwóch kawałków taśmy bije rekordy popularności. Kiedy go poznacie, zrobicie tak z każdą parą, którą posiadacie.

Buty w zimowym okresie mogą pod wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych ślizgać się niemiłosiernie po każdym podłożu. Wykorzystanie domowych metod na walkę ze śliskimi butami może przynieś zachwycające rezultaty. Trik z użyciem kawałków taśmy, to zaledwie początek bo sposobów jest jeszcze więcej. 

Sposób na śliskie buty przy użyciu dwóch kawałków taśmy

Najprostszym sposobem oraz takim, który wymaga od nas najmniej pracy i nakładów finansowych, jest użycie dwóch kawałków dwustronnej taśmy klejącej. Wystarczy podkleić nią buty, które już nie będą się ślizgały po żadnej powierzchni. Jeżeli nie mamy w domu dwustronnej taśmy klejącej w zamian można wykorzystać taśmę na opatrunki. Paski ułożone w literę X na podeszwie sprawią, że zażegnamy problem śliskich butów. 

Żadne buty nie będą się już ślizgać

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Metod na unikanie wypadków jest jeszcze więcej. Każdy, kto posiada w domu papier ścierny, starą tarkę albo porowaty pilnik może delikatnie zetrzeć podeszwę. Tym sposobem buty zyskają większą przyczepność, co zapobiegnie ślizganiu się podczas spacerów. 

Kolejnym rozwiązaniem, z którego można skorzystać w domowym zaciszu, jest gorący klej. Namalowanie wzorków na powierzchni podeszwy buta da taki sam efekt, jak użycie taśmy, ale jego efekt będzie utrzymywał się zdecydowanie dłużej. 

Każdy, kto nie chce zajmować się swoimi butami, ale nie chce też chować ich do szafy, może zanieść buty do szewca. Fachowcy mają spore doświadczenie w reperowaniu butów i sprawiania, że podeszwy zyskują większą przyczepność. Można być pewnym, że szewc dobierze odpowiednie antypoślizgowe fleki lub zelówki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dziadek znalazł w lesie 130-letni nagrobek. Gdy przeczytał napis, prawie zemdlał
2. Ojciec zorganizował zbiorowy gwałt na własnym dziecku. Porażające doniesienia tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Niezależnie od wykorzystanej metody warto poświęcić chwilę, by sprawić, że nasze buty zyskają większą przyczepność. Może to sprawić, że nasza ulubiona para w końcu będzie się nadawała na zimę i w końcu nie spędzi całego sezonu w szafie, czekając na lepszą pogodę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Maryla Rodowicz ma syna o nieziemskiej urodzie. Jego zdjęcie nie kłamie
  2. Najpierw umarło mu malutkie dziecko, potem zdradziła go żona. Marek Piekarczyk przeszedł przez piekło
  3. Do sieci trafiło powalające nagranie. Tak dorabiają sobie Sławomir z żoną, wielu uzna to za kompromitację
  4. Jacek Kurski zwolnił pracownika z TVP. Kuriozalny powód
  5. Sieć w cieniu konkurencji. Biedronce rośnie trudny przeciwnik, z którym będzie mieć problemy

źródło: interia 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News