Wielu Polaków w strachu, buty znanej marki zawierają silnie trującą substancję Chrom VI. Natychmiast je wyrzuć

Wielu Polaków w strachu, buty znanej marki zawierają silnie trującą substancję Chrom VI. Natychmiast je wyrzuć Źródło: fot. goodfreephotos.com

Buty znanej marki zawierają w sobie szkodliwą substancję, która może mieć realny wpływ na nasze zdrowie. Producent wprost mówi, że jeżeli ktokolwiek ma je w swoim domu, to natychmiast powinien je zwrócić.

Buty są nieodzowną częścią garderoby niemalże każdego człowieka, a w ich kupowaniu szczególnie lubują się panie, które potrafią mieć ich naprawdę duże ilości w swoich szafach. Niestety teraz popularna marka przyznała się do tego, że jeden z ich produktów zawiera silnie szkodliwą dla człowieka substancję, która w kontakcie z naszą skórą prowadzi do bardzo nieprzyjemnych dolegliwości. Wszystko przez zawarty w podeszwach chrom VI, który możemy znaleźć między innymi w klejach, zapałkach, środkach piorących i wybielających, a także czerwonej skórze. I właśnie to ten element butów jest źródłem całego zamieszania.

Buty szkodliwe dla zdrowia

Tchibo zapewne wielu z nas kojarzy się z kawą i jest to jak najbardziej trafne skojarzenie. Jednak marka ta produkuje również inne artykuły, bez których nie wyobrażamy sobie życia. W swojej ofercie firm Tchibo ma również buty, które niestety zawierają szkodliwe dla zdrowia substancje. Z ich obecności zdał sobie sprawę sam producent po przeprowadzeniu kolejnych testów jakościowych, po tym, jak buty trafiły już do sklepów. Chodzi dokładniej o sandały trekingowe, które dostępne były zarówno w sklepie internetowym, jak i punktach stacjonarnych.

Wadliwą częścią obuwia okazała się podeszwa, która ma w sobie właśnie chrom VI, który w kontakcie ze skórą prowadzi do reakcji alergicznych. Mogą one przyjmować różną formę, a zależne jest to od kontaktu z substancją, a także od naszej wrażliwości na nią. U jednej osoby pojawi się zaledwie zaczerwienienie, ale u innych reakcja może być o wiele bardziej problematyczna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z tego też względu Tchiwo apeluje do wszystkich swoich klientów, który zakupili rzeczone buty, aby jak najszybciej je zwrócili. Jeżeli to zrobią, to firma zwróci całościowy koszt zakupu, jak i koszt przesyłki, jeżeli zwrot odbywał się za pośrednictwem poczty.

 - Skóra użyta w wierzchniej części podeszw sandałów trekkingowych nie spełnia naszych wysokich wymagań jakościowych. Podczas powtórnych badań stwierdziliśmy w tych podeszwach obecność chromu VI. W przypadku kontaktu skóry człowieka ze skórą podeszwy związek ten może powodować reakcję alergiczną. Aby wykluczyć jakiekolwiek zagrożenie, wzywamy Państwa do zwrotu sandałów trekkingowych do nas - czytamy w oświadczeniu.

Szczegółowe informacje odnośnie do konkretnego modelu butów, które zawierają niebezpieczną skórę znajdziemy na stronie producenta. Tam też znajduje się pełna treść oświadczenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat aktora ''M jak miłość''. Na własnej skórze przekonał się, czym jest skrajna BIEDA
  2. Piękna gwiazda ''Na Wspólnej'' zmagała się ze STRASZLIWĄ chorobą. Ukrywała to przed całym światem
  3. 11-latka dostała uwagę od matematyczki. Gdy mama ją przeczytała, aż w niej zawrzało
  4. Na ciele martwej 14-latki znaleziono aż 50 różnych obrażeń. Makabrycznego morderstwa dokonali jej znajomi
  5. Koszmarna wpadka Roksany Węgiel na scenie. 14-latka na żywo popełniła niewyobrażalną gafę
  6. Wiadomo, dlaczego morderca 10-letniej Kristiny tak się nad nią pastwił. Wstrząsające słowa eksperta
  7. Kobieta przez 27 min była w śmierci klinicznej. Kiedy opowiedziała, co jest po drugiej stronie wszyscy osłupieli 
  8. Wiktoria Gąsiewska jest w ciąży? Sensacyjne zdjęcia gwiazdy Rodzinka.pl wywołały burzę
  9. Kobieta polizała lody. Teraz może trafić do więzienia nawet na 20 lat
    

 

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News