Zaczęło się! Burze w całej Polsce, te miasta będą zalane

Zaczęło się! Burze w całej Polsce, te miasta będą zalane Źródło: screen tvn24.pl

Pogoda w Polsce podczas ostatnich dni obfituje w słońce i wysokie temperatury. Kalendarzowe lato jeszcze się nie rozpoczęło, ale pod względem pogody mamy je już od dłuższego czasu. Jednak już między innymi Gorzów Wielkopolski jest zalany przez nagłe ulewy.

Tegoroczna wiosna była bardzo krótka. Praktycznie z dnia na dzień przeszliśmy z mrozów do temperatur powyżej 20 stopni. Teraz nad Polską przechodzi prawdziwa fala upałów. Taka pogoda nie może trwać jednak wiecznie. Dobitnie przekonali się o tym mieszkańcy wielu miast, szczególnie na zachodzie i południu kraju.

Gorzów Wielkopolski pod wodą

Z całego kraju napływają kolejne doniesienia o nagłym załamaniu pogody. W ciągu kilku chwil słoneczny i upalny dzień zamienił się w potężną burzę. Miejscami spadł także grad. Wiele miast zostało zalanych, w tym Gorzów Wielkopolski. Internauci zamieszczają filmy, gdzie widać potężne burze i gradobicia. Zarejestrowane zostały także zalane ulice, które miejscami przypominają bardziej wezbraną rzekę niż środek miasta. Takich sytuacji może być coraz więcej. Synoptycy ostrzegają, że nie jest to kwestia, tylko dzisiejszego dnia. Burze nad naszym krajem mają potrwać jeszcze do początku przyszłego tygodnia. Nie wróży to nic dobrego na nadchodzący długi weekend, który wielu Polaków chciało wykorzystać na odpoczynek. Niestety matka natura nie będzie nas rozpieszczać przez następnych kilka dni. W całym kraju zapowiadane są gwałtowne burze z silnymi porywami wiatru. Miejscami dochodzić będzie również do gradobić, które mogą spowodować ogromne szkody. Dodatkowo ze względu na obfite opady deszczu w wielu miastach może dojść do podtopień. Niektórzy wręcz mówią o możliwości wystąpienia powodzi. Jeżeli ktoś planował wyjazd na długi weekend, powinien mieć się na baczności. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Legenda TVN zatrzymana przez antyterrorystów!
  2. Sekret Jackowskiego WYSZEDŁ NA JAW! O to jakim sposobem „jasnowidzi"
  3. Polak w furii rzucił się na Rosjankę. „Jesteś ku*wą, brudasem!”
źródło: tvn24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News