Służby w Polsce ogłosiły alarm! Lepiej nie wychodźcie z domu

Służby w Polsce ogłosiły alarm! Lepiej nie wychodźcie z domu Źródło:

Burza z gradem oraz porywisty wiatr - IMGW ogłosiło alarm! Dopiero co zeszłej nocy przez Polskę przeszła cała fala gwałtownych wichur i trąb powietrznych, a służby znowu alarmują - pięć województw zagrożonych.

Burza z gradem i porywisty wiatr - tak wygląda pogoda na najbliższe godziny dla Polski. Ledwo straż pożarna zdążyła poradzić sobie z najpilniejszymi wezwaniami po nocnych, ulewnych deszczach, a już ogłoszono alarm, według którego historia ma się powtórzyć. Tym razem szczególnie zagrożone będzie pięć województw. Lepiej w tym czasie nie wychodzić z domów.

Burza z gradem i wichury - tak wygląda prognoza na resztę weekendu

W czwartek ostrzegano Polaków przed groźnymi wyładowaniami atmosferycznymi, które szaleć miały nad naszym krajem w nocy z piątku na sobotę. Rzeczywiście gwałtowne wichury przybrały postaci niewyobrażalne - pojawili się świadkowie, którzy zaobserwowali piaskowe burze czy trąby powietrzne, jednak to nie koniec zagrożenia wiszącego nad Polską. IMGW informuje, że przewidywane są "warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". To bardzo poważne ostrzeżenie pierwszego stopnia skierowane jest dla 5 województw: podkarpackiego, podlaskiego, lubelskiego, wschodniej części mazowieckiego oraz dla sześciu wschodnich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego. Jak instruuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, lepiej nie wychodzić w tym czasie z domu i unikać otwartych przestrzeni. W razie natrafienia na wyładowania atmosferyczne na zewnątrz nie należy stawać pod jedynym, wysokim punktem w okolicy (drzewo czy maszt) oraz bezwzględnie unikać metalowych przedmiotów. Osoby będące na wakacjach w górach proszone są również o jak najszybsze schodzenie ze szczytów widząc już pierwsze zapowiedzi zbliżającego się załamania pogody, z kolei osoby wypoczywające nad zbiornikami wodnymi natychmiast po zauważeniu zmian pogodowych  powinny wyjść z wody oraz oddalić się od brzegu.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Niedziela – 26.08.2018. Jakie sklepy otwarte w najbliższą niedzielę?
  2. Krystyna Pawłowicz zmasakrowała znanego dziennikarza! Nie miała skrupułów
  3. Kurski już nawet przestał udawać. TY zapłacisz fortunę za bezczelną propagandę
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu