Niemałe kontrowersje wywołał komentarz oficjalnego profilu Młodzieży Wszechpolskiej na Facebooku w kontekście masakry w jednym z klubów dla homoseksualistów w Orlando w USA.

Omar Mateen, obywatel USA pochodzenia afgańskiego, który jest łączony z Państwem Islamskim i radykalnym islamem zaatakował jeden z nocnych klubów LGBT w Orlando w USA zabijając 50 osób, a kolejne 53 raniąc.

Do – jak nazwał to prezydent USA – najbardziej krwawej strzelaniny w historii USA odniósł się oficjalny profil Młodzieży Wszechpolskiej, który do zdjęcia z miejsca ataku dodał cytat z Biblii mówiący o karaniu śmiercią za czyny homoseksualne.

 – Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli” (Kpł 20; 13-14) – można było przeczytać na profilu MW.

MW-lgbt-331x350

Część liberalnych internautów i portali lewicowych (m.in. trybuna.eu) zinterpretowała post Młodzieży Wszechpolskiej jako poparcie dla zabijania gejów i nawoływanie do podobnych czynów w Polsce.

Post wywołał tak ogromne oburzenie części internautów, że po chwili zniknął a na jego miejsce pojawił się nowy, zawierający cytat z Roberta Winnickiego, który przekonuje, że wydarzenia w Orlando to efekt polityki imigracyjnej i multi-kulti.

Jak zapewnia administracja profilu, poprzedni post został usunięty przypadkowo.

 – Drodzy lewacy, których wyjątkową frekwencję pod tym postem obserwujemy. Nie wstydzimy się żadnego cytatu z Pisma Świętego. Poprzedni post informujący o masakrze w Orlando został skasowany zupełnie omyłkowo. Nie wrzucaliśmy go ponownie, ponieważ kol. Robert Winnicki zamieścił krótki i dosadny komentarz opisujący tę sprawę, który postanowiliśmy udostępnić. Zrzut z ekranu z poprzednim śmiało posyłajcie w obieg internetu. Bynajmniej się go nie wstydzimy. (podczas czyszczenia komentarzy i ten post ucierpiał, dlatego go ponawiamy) – przekonuje administracja.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

Zobacz również