W październiku 2016 prezydent Andrzej Duda zaangażował się w sprawę legalizacji medycznej marihuany. Głowa państwa spotkała się z byłym rzecznikiem SLD, Tomaszem Kalitą, który był chory na raka i walczył o medyczną marihuanę. Prezydent zapewniał, że chorym należy pomóc, choć temat jest wrażliwy. 

Szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta przekonywał, iż Andrzej Duda śledzi debatę w sprawie medycznej marihuany i uważa, że należy pomóc chorym.

– Prezydent jest przekonany, że należy zrobić wszystko, jeżeli jest to możliwe, żeby pomóc osobom cierpiącym na najcięższe choroby – komentował Magierowski.

– Prezydent przygląda się inicjatywie, która toczy się w Sejmie i jest zainteresowany, tak samo jak ja, żeby to wszystko się odbyło pod auspicjami rządu – mówił Tomasz Kalita.

Tomasz Kalita zmarł 17 stycznia 2017. Sprawa medycznej marihuany ciągle pozostaje jednak nierozwiązana. Sejm odrzucił bowiem projekt SLD w tej sprawie.

Kinga Gajewska twierdzi, że prezydent jest hipokrytą, a jego słowa były jedynie na pokaz. Wpis Gajewskiej wywołał niemałe poruszenie w internecie.

Zobacz również