Dziennikarka i aktorka Paulina Młynarska rozpętała prawdziwą burzę w sieci. Uważająca się za feministkę dziennikarka skomentowała na jednym z portali społecznościowych postać kanonizowanej właśnie Matki Teresy. Według niej, święta była „psychopatką i sadystką”.

Matka Teresa z Kalkuty została właśnie ogłoszona świętą Kościoła katolickiego. Jej postać jest znana większości wiernym z uwagi na jej działalność charytatywną. Często pojawiają się jednak głosy, że prawda o Matce Teresie jest całkiem inna. Najczęstszymi zarzutami są te dotyczące sprzeniewierzania pieniędzy darczyńców.

Polska dziennikarka, aktorka i działaczka feministyczna, Paulina Młynarska postanowiła – przy okazji kanonizacji Matki Teresy – na jednym z portali społecznościowych napisać właśnie o zarzutach jakie są wysuwane pod adresem katolickiej świętej. Po publikacji wpisu, w sieci rozpętała się prawdziwa burza.

 – Matka Teresa z Kalkuty dziś została ogłoszona świętą. Na konta Zgromadzenia Misjonarek Miłości spływały miliony dolarów od najmożniejszych darczyńców, jednak „święta” nie uważała za stosowne kupować za te pieniądze środków przeciwbólowych dla swoich cierpiących podopiecznych – pisze Młynarska.

Jak dodaje, Matkę Teresę „fascynowało cierpienie, które potrafiła gloryfikować ze swadą godną prawdziwej psychopatki„.

 – W domach prowadzonych przez jej zgromadzenie brakowało nawet igieł jednorazowych. Jednak sama Teresa leczyła się w USA. Sprzeciwiała się emancypacji kobiet, a antykoncepcję uważała za największe zło. Dobra koleżanka kilku panów, którzy wiedzieli i nic nie powiedzieli o skali pedofilii w kościele. Kumpela irlandzkich siostrzyczek prowadzących domy dla samotnych matek, które de facto były obozami pracy przymusowej oraz targiem dzieci. Ja tam jestem niewierząca, więc nie mam dylematów. Ale gdybym była to bym miała. Albo nie. Nie miałabym, bo przecież dawno bym zwątpiła – czytamy dalej.

mlyn2

Na wpis dziennikarki zareagowali internauci. Część popiera to co napisała Młynarska, a reszta poczuła się oburzona jej słowami.

mlyn

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: paulina młynarska ba fb

...

Zobacz również

Zobacz również