Sejm Rzeczpospolitej Polskiej jest miejscem dynamicznych zmian i poważnych decyzji. Praktycznie cały czas coś się w nim dzieje. W ostatnim czasie często dochodzi do deklaracji chęci zmiany partii, czy jej opuszczenia ze strony zasiadających w nim posłów. Tym razem jeden z czołowych parlamentarzystów, Jacek Wilk jest na wylocie ze swojego ugrupowania! Rozpętała się prawdziwa burza.

Partie polityczne bardzo dbają o swoje finanse. Sukcesem nie jest już jedynie uzyskanie mandatów poselskich, ale przekroczenie progu, który umożliwia otrzymywanie państwowych subsydiów na działalność polityczną.

ZOBACZ TAKŻE: SZOK! Przełomowe głosowanie w sprawie Marszu, PiS ujawnia dowód na prowokację

Państwo daje pieniądze także partiom, które posiadają swoich europosłów. Tak było w przypadku Kongresu Nowej Prawicy, któremu udało się wprowadzić do europarlamentu kilku polityków, na których czele stał Janusz Korwin-Mikke.

Wtedy tak naprawdę rozpoczął się partyjny skandal. W 2015 roku Jacek Wilk, obecnie poseł na Sejm RP doradził ówczesnemu prezesowi KNP, by Skarbowi Państwa podać numer konta prowadzonej przez niego kancelarii adwokackiej.

ZOBACZ TAKŻE: Popek politykiem?! Na posła wystartuje z list tej partii

Gdy jakiś czas później partia upomniała się o swoje ponad pół miliona złotych, Wilk przelał ich zbyt mało. Jak twierdzi Stanisław Żółtek, prezes KNP Wilk pieniądze sobie przywłaszczył i wykorzystał na kampanię prezydencką w Warszawie w 2015 roku. W odpowiedzi na te doniesienia szefowie ugrupowań, których jest członkiem, podjęli drastyczne kroki.

Jacek Wilk wylatuje z partii!

Choć poseł jest członkiem Wolności, to do Sejmu startował z list Pawła Kukiza i zasiada w klubie Kukiz’15. Na wieść o oskarżeniach wobec Wilka, szef ugrupowania zawiesił go w prawach członka, zastrzegając, że jeśli okaże się niewinny, prawa te odzyska.

ZOBACZ TAKŻE: Janusz Korwin-Mikke sam ogłosił, że OFICJALNIE odchodzi!

Jak się okazuje, starania Wilka przyniosły skutek, bo już ponownie jest pełnoprawnym członkiem klubu. Niestety dla niego, prezes Wolności, Janusz Korwin-Mikke oświadczył, że złożył do partyjnego sądu wniosek o usunięcie go z Wolności. Napisał o tym nawet na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje polityk KNP. „Ubarwiał misję głoszenia idei wolnościowej”

Klub KUKIZ’15 przywrócił kol. Jackowi Wilkowi prawa członka. Ja natomiast po konsultacji z Prezydium wniosłem do Sądu Partyjnego wniosek o usunięcie Go z Partii. Kol.Wilk miał 10 dni na wyjaśnienie swojego co najmniej dziwnego zachowania w/s pieniędzy KNP (faktom nie zaprzecza!). Ponadto Jego zachowanie w/s przynależności do K’15 (10 dni temu oświadczył, że z niego wystąpił) uprawdopodobnia podejrzenie, że i w innych sprawach mija się z prawdą – pisze JKM.

W  odpowiedzi na tę deklarację Wilk napisał na swoim facebookowym koncie, że „prezes wykazał się lekką nerwowością” i zaapelował o nieupublicznianie spraw wewnątrzpartyjnych. Zapewnił także, iż wszystko postara się wyjaśnić.

źródło: dorzeczy.pl

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]

Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS