Przerażająca burza uderzy w wielkie polskie miasto. To się źle skończy
Mikołaj Pilecki - 11 Czerwca 2018

Przerażająca burza uderzy w wielkie polskie miasto. To się źle skończy

Gwałtowne letnie opady są zjawiskiem normalnym, lecz przez to nie mniej niebezpiecznym. Niedługo burza uderzy w jedno z większych polskich miast, Kraków, a jego władze już wydały ostrzeżenie w tej sprawie. To może skończyć się źle.

Front atmosferyczny niosący ze sobą ogromną ilość opadów przemierzą właśnie Polskę z zachodu na wschód. Ulewne deszcze zanotowano w woj. łódzkim i mazowieckim. Burza objęła swoim zasięgiem również południe Polski, gdzie wyrządziła niemałe spustoszenie, spore straty materialne, paraliż komunikacyjny i przerwy w dostawie energii elektrycznej. W okolicy Krakowa musiały interweniować służby, które pomagały w walce z podtopieniami. Teraz ciężkie i ciemne chmury zmierzają w stronę stolicy Małopolski. Mieszkańcy Krakowa muszą przygotować się na potężne uderzenie deszczu i być może także gradu.

Kraków: spodziewana silna burza

Burza, która nadchodzi nad miasto królów Polski, sprawi mu wiele problemów. Wczoraj deszcze i wiatr zdewastowały okoliczne gminy, a najbardziej Chrzanów. Tam doszło do podtopień i uderzenia pioruna w transformator, który odciął prąd w samym Chrzanowie, Trzebini, Balinie, Libiążu i w okolicznych miejscowościach. Ta sam burza zmierza właśnie nad Kraków, gdzie największe opady spodziewane są na jutro rano i wczesne popołudnie. Do tego dojdzie oczywiście wiatr i być może grad. Kraków nie jest jedynym miastem, gdzie mieszkańcy będą musieli stawić czoła żywiołowi. Burza wystąpi nad Rzeszowem, gdzie padać ma niemal cały tydzień i nad Białymstokiem, gdzie lokalne IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Grożą polskim dziennikarzom! „Posłuchaj SUKO!”
  2. Porażająca wizja Jana Pawła II. Polaków czeka katastrofa
  3. TVP pochwaliło się ogromnym sukcesem. Nie uwierzyli nawet pracownicy stacji
ZAMIANA<>tomaszkomendaNie tylko Komenda: Największe porażki polskich sądów [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
tomaszkomendaNie tylko Komenda: Największe porażki polskich sądów [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
<>aga_piotr_wozniakowie-starakowieNajdroższe śluby show-biznesu [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
aga_piotr_wozniakowie-starakowieNajdroższe śluby show-biznesu [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: gazetakrakowska.pl