Zaczęło u Ciebie padać? Zaraz zacznie się burzowe piekło, jakiego nie pamiętasz

Zaczęło u Ciebie padać? Zaraz zacznie się burzowe piekło, jakiego nie pamiętasz

Burza, jakiej prawdopodobnie nigdy w życiu nie widziałeś! Nad Europę kilka dni temu nadszedł front burzowy. Wczoraj silny wiatr zrywał dachy i łamał drzewa we Francji, a woda zalała ulice. Dziś formacja burzowa sunie przez Niemcy, ale to w Polsce będzie miała swoje największe działanie!

Burza, która zniszczyła Francję i inne kraje zachodniej Europy, teraz napływa nad Polskę. Około godziny 17:00 formacja burzowa znajdzie się nad centrum kraju. Olbrzymie zbiorowisko chmur ma średnicę długości 350 kilometrów, a tuż przed nim roztacza się szkwał burzowy o prędkości powyżej 100 km/h. Jeśli oberwanie chmury nastąpi w ścisłym centrum dużego miasta, może dojść do prawdziwej tragedii.

Potężna burza przejdzie nad krajem! IMGW wyda ostrzeżenia

Do tej pory Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał jeszcze wszystkich ostrzeżeń pogodowych. Pracownicy zapowiadają jednak, że w ciągu dnia zostaną one wydane, między innymi dla województwa mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego (ostrzeżenia II stopnia) oraz łódzkiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego (ostrzeżenia I stopnia). - Oczywiście żadna prognoza nie określi, w którym miejscu będzie najsilniejsze oberwanie chmury. Może spaść plackiem o 2-3 kilometrowej średnicy nad stacją metra, może też wylać się nad suchym lasem z przepuszczalnym piaszczystym podłożem. Skutki będą różne. Taką obserwację zapewnia radar meteorologiczny, ale dopiero w czasie trwania opadu nawalnego - opisuje sytuację synoptyk Maciej Ostrowski z ICM Meteo. Francja już teraz zmaga się z silnymi podtopieniami, nieprzejezdnymi drogami i stratami, spowodowanymi przez silny, porywczy wiatr. Mamy nadzieję, że prognozowana na dziś burza skieruje się na północ i ominie nas bez większych szkód. Dla pewności jednak radzimy nie wychodzić w trakcie deszczu, a zamiast tego schronić się w bezpiecznym miejscu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zbigniew Ziobro już się nawet nie kryje z komunistycznymi zapędami. Będzie wywłaszczać przedsiębiorców
  2. Kataklizm uderzył w Europę! Setki ludzi uciekają helikopterami
  3. 50 dzieci nie żyje, kolejne walczą o życie. Najbardziej bezlitosny atak od dawna
  4. Pies był żywcem zjadany przez larwy. Teraz bardzo potrzebuje naszej pomocy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News