O obradach sejmowej komisji ws. KRS zrobiło się głośno, za sprawą komentarza, uczestniczącej w nich Krystyny Pawłowicz. Posłanka zaleciła wysyłanie sędziów do obozów koncentracyjnych.

Komisja debatowała nad poprawką resortu sprawiedliwości, która wprowadzić ma zmiany w trybie wybierania kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Nominować ich mieliby spośród osób rekomendowanych przez środowiska prawnicze.

Według polityków PO i Nowoczesnej zapis nie gwarantuje niezawisłości sądów i ma działanie wyłącznie fasadowe.

 – Proszę zobaczyć jak to jest niebezpieczne dla zachowania niezależności sądowniczej. Jeśli sędzia podpadnie jakiemuś ważnemu politykowi PiS, to nie ma szans na karierę i dostanie się do KRS – powiedział Robert Kropiwnicki z PO.

Ze zdaniem opozycji nie zgadzają się politycy PiS. Szczególnie wyraźnie na zarzuty wobec poprawki zareagowała Krystyna Pawłowicz.

Państwo powinniście jak w Korei przejść reedukację w obozach uczących demokracji – powiedziała Pawłowicz w czasie obrad.

Słowa posłanki zostały zacytowane przez Arkadiusza Myrcha. Pod jego tweetem internauci wyrazili swoje oburzenie.

Panie Pośle, obawiam się, że używanie Prof. w stosunku do Pawłowicz, to delikatnie mówiąc nadużycie – odpowiedział na tweeta jeden z internautów.

...

Zobacz również

Zobacz również