Choć wydawnictwo próbowało zareklamować tę książkę w TVP, pewne było, że to nie przejdzie. Publiczna nie zgodziła się na promocję, odmawiając z powodu „ukazywania ministra w negatywnym świetle”. O reklamę postarał się więc poseł Nowoczesnej.

Do nietypowego zdarzenia doszło w TVP w programie „Minęła 20”, w którym gościem był poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Polityk opozycji nagle podczas programu wyciągnął książkę „Macierewicz i jego tajemnice”. Poseł zareklamował ją, bo jak stwierdził – TVP odmówiło jej reklamy.

– Korzystając z okazji, bo w TVP nie dało się zareklamować książki Tomasza Piątka, bardzo wszystkich zachęcam do przeczytania książki o Antonim Macierewiczu. Naprawdę, każdy wyciągnie wnioski sam – powiedział Szłapka.

Zachowanie polityka wprawiło prowadzącego program, Adriana Klarenbacha, w prawdziwą furię. Jak stwierdził, Szłapka „będzie musiał zapłacić za reklamę, którą zrobił”. Nie poruszyło to jednak posła Nowoczesnej, który oświadczył, że już wcześniej były starania wydawnictwa, by książka była reklamowana w TVP.

Faktycznie tak było, ale próby wyemitowania reklamy w publicznej spełzły na niczym. Władze TVP oświadczyły bowiem, że nie wyemitują spotu promocyjnego „Macierewicza i jego tajemnic”. Powodem miał być fakt, że „treść reklamy (niezależnie od zawartości samej książki) sugeruje, że książka w negatywnym świetle ukazuje A. Macierewicza, stanowiąc wyraz jedynie poglądów autora”.

Jak można się spodziewać, poseł Nowoczesnej nie zawita najpewniej w publicznej telewizji w najbliższym czasie.


źródło: twitter.com

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"

...

Zobacz również