Złośliwi przeciwnicy byłego Prezydenta RP uważają, że do dzisiaj nie rozumie on przyczyn swojej miażdżącej porażki w poprzednich wyborach. Według nich jego ostatnie słowa dotyczące sprawy wymieszanych szczątek ofiar katastrofy smoleńskiej to kolejny dowód na jego totalną ignorancję.

Andrzej Stankiewicz prowadzący wywiad z Bronisławem Komorowskim, zapytał go o sprawę ekshumacji, wymieniając przy tym wszystkie niedopatrzenia poprzedniego rządu oraz Rosjan, które ostatnio wyszły na jaw. Komorowski był wyraźnie oburzony pytaniami na ten temat.

Po co Pan tak epatuje tymi kawałki ciał? Ja nie byłem w Smoleńsku, nie widziałem tego miejsca tuż po katastrofie. Widziałem je później, ale rozmawiałem z wieloma ludźmi. To są rzeczy niewyobrażalne i wie Pan, próba składania ciał z kawałków musi prowadzić do różnego rodzaju błędów – mówił Bronisław Komorowski.

Zdaniem byłego Prezydenta RP ekshumacje nie powinny być prowadzone ze względu na ,,komfort psychiczny rodzin ofiar”. Najbardziej zaskakująca była jednak odpowiedź na pytanie dotyczące tego, czy Komorowski nie czuje potrzeby przeproszenia za zaniechania dotyczące katastrofy smoleńskiej, skoro w tamtym czasie sprawował najważniejszy urząd w państwie.

Ja? Niby za co? Za co mam przepraszać? Za to, że byłem głową państwa polskiego? O co Panu chodzi? – odpowiadał oburzony pytaniem dziennikarza Bronisław Komorowski.

źródło: Twitter

Zobacz również