Wojciech Łazarowicz rozpętał burzę artykułem na temat tegorocznych świąt. Bloger serwisu naTemat.pl uważa, że polskie władze zhańbiły się nie przyjmując żadnego uchodźcy i nie miały prawa zasiadać do Wigilii. Rozpętała się największa świąteczna burza internetowa. Przeciwnicy przyjmowania uchodźców natychmiast dali o sobie znać. 

– Gdy w Syrii masowo mordowani są cywile – my, katolicki kraj, nie przyjęliśmy ani jednego uchodźcy. Zadecydował o tym rząd, który przy byle okazji leży plackiem w kościele. Jestem rozwścieczony, że mój kraj praktycznie nic nie robi – prócz ogłoszenia Chrystusa królem Polski. Rząd i prezydent obnoszący się ze swoją dewocją, partia rządząca odmieniająca wartości chrześcijańskie przez wszystkie przypadki – wszyscy oni za chwilę będą składać świąteczne życzenia i łamać się opłatkiem. I ten rząd, prezydent i partia rządząca zadecydowali, że Polska jako kraj nie przyjmie żadnych uchodźców! – pisze oburzony bloger.

– Panie Duda, Pani Szydło, Panie Kaczyński! Nie macie moralnego prawa siadać do wigilijnego stołu przy którym jest puste miejsce – bo robicie wszystko, by żaden uchodźca nie dostał ciepłego posiłku w jakimś polskim domu. Nie macie moralnego prawa iść na pasterkę, bo robicie wszystko, żeby żadna uciekająca przed prześladowaniami rodzina nie mogła się schronić pod polskim dachem! – dodaje.

Następnie Łazarowicz porównał sytuację w Aleppo z mordowaniem cywilów w czasie Powstania Warszawskiego. Wpis blogera wywołał mnóstwo kontrowersji i rozpętał największą świąteczną burzę w internecie.

fot. Wojciech Łazarowicz/Facebook

 

 

 

...

Zobacz również