Potężne uderzenie, dym widać z daleka. TVN potwierdza, 10 zastępów strażackich w akcji

Potężne uderzenie, dym widać z daleka. TVN potwierdza, 10 zastępów strażackich w akcji Źródło: Pikio.pl

Burza jaka przeszła dziś nad Wielkopolską sprawiła, że w niebezpieczeństwie znalazło się wielu mieszkańców tego regionu. TVN przekazał, że jeden z widzów nagrał unoszący się dym, po tym jak doszło do uderzenia pioruna. Informacje te potwierdziła straż pożarna. Prowadzona na miejscu akcja jest bardzo trudna, ponieważ obiekt znajduje się na znacznej wysokości.

Burza zazwyczaj stanowi spore zagrożenie i nie należy lekceważyć ostrzeżeń wydawanych przez IMGW. Dzisiejsze wiadomości dotyczące zniszczeń jakie odnotowano w Wielkopolsce wydają się szczególnie poważne. TVN otrzymał nagranie, na którym z daleka widać dym. Uderzenie musiało być potężne. Straż potwierdza doniesienia widza.

Nad wsią przeszła burza, jeden z piorunów uderzył w wiatrak

Burza była dziś powodem do zmartwień nie tylko w Poznaniu. Chociaż stolica Wielkopolski dotkliwie odczuła ulewę, która na jakiś czas wstrzymała kursowanie tramwajów oraz autobusów i sprawiła, że strażacy mieli wiele pracy w związku z podtopieniami budynków mieszkalnych, to nie tylko tam dała się we znaki. TVN potwierdził, że do niebezpiecznego zdarzenia doszło również w innym miejscu w regionie, a jako dowód przedstawia nagranie. Kiedy burza przechodziła nad wsią Ciołkowo, piorun uderzył w jeden z turbinę wiatraka na farmie wiatrowej i doszło do zapalenia się jednego ze śmigieł. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

To był pracowity dzień dla wielkopolskich strażaków

Gwałtowna burza był powodem większości dzisiejszych interwencji podejmowanych przez bohaterskich strażaków. Jeden z wyjazdów okazał się wyjątkowo trudną akcją, ponieważ trzeba było ugasić pożar turbiny wiatrowej na stosunkowo dużej wysokości. Informacje na temat tego zdarzenia potwierdziła komenda PSP. 

- Od uderzenia pioruna zapaliło się jedno śmigło wiatraka. Słychać było potężne uderzenie. Wiatraki są zagospodarowane na środku pola. Na miejscu pracuje 10 zastępów, zgłoszenie otrzymaliśmy o 18:22 - cytuje wypowiedź aspiranta Bartłomiej Gościniak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie podjęto decyzję ws. zakazów w Polsce. Sporo się zmieni

2.Setki zwierząt zabitych. Woda zmieniła kolor na czerwony

Ulewne deszcze, burza i silny wiatr. Pogoda pokazała swoje groźniejsze oblicze

Na miejscu działania prowadzi aż 10 zastępów straży pożarnej, starających się zminimalizować straty oraz jak najszybciej usunąć zagrożenie związane z ewentualnym uszkodzeniem wiatraka, jakie mogło wystąpić po uderzeniu pioruna. Na nagraniu dostępnym na portalu TVN Meteo widać jak ciemny dym unosi się nad farmą wiatrową. Burza na pewno na długo zapadnie w pamięci lokalnym mieszkańcom.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polski narciarz wstrząsnął polskimi fanami. Andrzej Bargiel ma koronawirusa, zaapelował do Polaków
  2. Fusy z kawy mają piorunujące zastosowania w samochodzie i lodówce. Nigdy ich nie wyrzucaj
  3. Niemal każdy Polak robi codziennie jedną drobną rzecz na ulicy. Można za nią dostać ogromny mandat
  4. Niebywałe informacje o Zenku Martyniuku obiegają media. Nikt się nie spodziewał
  5. Tuż po narodzinach bliźniaków lekarz spojrzał na mamę i powiedział 2 słowa. Zapamięta je do końca życia
  6. Do skrzynek wielu Polaków trafią identyczne listy. Jeśli nie odpowiesz, mogą cię czekać nieprzyjemności

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News