Nie powtórzcie tego błędu! Mężczyzna został trafiony piorunem podczas jazdy na motocyklu, zginął na miejscu

Nie powtórzcie tego błędu! Mężczyzna został trafiony piorunem podczas jazdy na motocyklu, zginął na miejscu Źródło: pixabay/Didgeman

Burza okazała się być śmiertelna dla motocyklisty. W trakcie jazdy został trafiony piorunem, przez co nie udało się go uratować. Wszystko przez jeden, wyjątkowo fatalny błąd.

Burza nie stwarza dobrych warunków do poruszania się po drodze, a już w szczególności, jeśli jesteśmy motocyklistami. Nie będąc chronieni karoserią auta, nie znajdujemy się w tzw. klatce Faradaya. Ponadto miłośnicy jednośladów są szczególnie narażeni, z powodu pewnego istotnego szczegółu. Przekonał się o tym pewien motocyklista, który być może wciąż by żył, gdyby nie popełnił tego błędu.

Burza była ostatnia rzeczą jaką zobaczył. Tragiczna śmierć motocyklisty

45-letni Benjamin Austin Lee z Karoliny Północnej, jechał na swoim motocyklu po autostradzie. Padał ulewny deszcz i do tego rozpoczynała się burza. Nagle piorun uderzył w kask motocyklisty, wypalił w nim dziurę i wyrzucił kierowcę z pojazdu.

- Jechałem na północ. Minutę później mijałem dwie osoby, które próbowały go ratować. To straszne - relacjonował świadek zdarzenia.

- Przejeżdżaliśmy obok, gdy to się wydarzyło. Widzieliśmy kask po jednej stronie ulicy, po drugiej - mężczyznę i motocykl - napisał inny użytkownik Twittera, który widział całe zdarzenie.

Mimo udzielenia pomocy nie udało się odratować życia 45-letniego motocyklisty. Rodzina Benjamina Austina Lee jest zdruzgotana, nikt się nie spodziewał nagłego odejścia mężczyzny. Znajomy zmarłego - również motocyklista, zorganizował w środowisku zbiórkę na pomoc dla rodziny 45-latka.

- Był wspaniałym człowiekiem, bratem i ojcem. Kochamy Cię Austin i będziemy tęsknić. Do zobaczenia. Spoczywaj w pokoju. Ciesz się jazdą w niebie. Pozdrów ode mnie mamę - napisał brat mężczyzny.

Śmierci można było uniknąć. Wszystko przez jeden błąd

DALSZA CZĘŚĆ TESKTU POD GALERIĄ

Motocyklista mógł uniknąć śmierci. Niestety, ale problemem okazał się jego kask, który sprowadził piorun. Na otwartej przestrzeni piorun uderza w najwyższy punkt, a nim prawdopodobnie był 45-latek. Co więc powinien zrobić?

Jak wiadomo, jazda bez kasku na motocyklu jest nie tylko nielegalna, ale i niebezpieczna. Rezygnacja z kasku nawet w trakcie burzy nie jest najlepszym pomysłem. Jednak jak mówią doświadczeni motocykliści - w trakcie burzy najlepiej w ogóle zrezygnować z jazdy na jednośladzie. Jeśli burza złapie nas w trasie, to powinniśmy niezwłocznie znaleźć schronienie i schować się razem z dwukołową maszyną, aby, jak się tylko da, nie kusić losu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Komorowska broni Agaty Dudy! Jej słowa poruszyły tysiące Polek, które przeżywają podobne dramaty 
  2. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  3. Tak wygląda dom Justyny Żyły. Widok luksusowych wnętrz zwala z nóg
  4. Chylińska ukrywała to przed mediami. Największy rodzinny dramat gwiazdy
  5. Fatalne informacje dla Kurdej-Szatan. Gwiazdę czeka najgorsze
  6. Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News