Potworna burza zaskoczyła ludzi na plaży. Nie wszystkim udało się uciec

Potworna burza zaskoczyła ludzi na plaży. Nie wszystkim udało się uciec Źródło: Twitter/severeweatherEU

Burza zaskoczyła wypoczywających na wakacjach plażowiczów. Z nieba spadł grad wielkości pomarańczy. Nie wszystkim udało się uciec, a 18 osób zostało rannych.

Burza uderzyła z pełnym impetem w ludzi przebywających na plaży. Nagłe pojawienie się chmur i zerwanie się potwornego wiatru sprawiło, że wszyscy zaczęli uciekać co sił. Po chwili rozpoczęło się potężne gradobicie, a niestety nie wszyscy dali radę uciec.

Potężna burza poważnie zagrażała życiu plażowiczów

Do niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego doszło w centralnych Włoszech, w Abruzji leżącej przy morzu Adriatyckim. Największe straty poniosła Pescara. Na plaży w nadmorskiej miejscowości aż 18 osób zostało rannych, w tym jedna kobieta w ciąży. Poszkodowani mają głównie obrażenia głowy i twarzy, gdyż nie dali rady uciec z plaży.

Grad był tak ogromny, że kierowcy jadący do Pescary z Teramo zatrzymali swoje auta na autostradzie. Z nieba spadały kule gradu wielkości dorodnych pomarańczy. Woda wdarła się do piwnic i zalała nawet parter lokalnego szpitala. Trzeba było przeprowadzić ewakuacje sal operacyjnych. Opady zniszczyły liczne dachy oraz samochody.

Komunikacja została sparaliżowana przez intensywne opady

- Deszcz był tak bardzo intensywny, poprzedzony gwałtowną burzą gradową. Policja i inne służby są na ulicach, ale to nie wystarczy, by poradzić sobie z sytuacją kryzysową - informował Carlo Masci, burmistrze Pescary.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Straż Pożarna już przestała nadążać z docieraniem na kolejne miejsca interwencji. Na wielu drogach w Abruzji opady przyczynił się do zerwania nawierzchni. Kręte drogi zamieniły się w rwące rzeki.

Burza dotknęła także region Emilia Romania. Wiatr przewracał znaki drogowe oraz drzewa. Uszkodzone zostały także pola lokalnych rolników. Turysta w jednym z miast regionu (w Rimini) podczas nawałnicy kąpał się w morzu. Niemalże utonął, ale nie zginął dzięki temu, że złapał się drewnianego pala w wodzie. Uratowali go później strażacy, trafił do szpitala z objawami hipotermii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Chylińska tym razem przeszła samą siebie. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Fani do teraz nie mogą dojść do siebie!
  2. Ujawniono prawdę o tożsamości Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  3. Magda Narożna z Pięknych i Młodych jeszcze ostrzej niż 14-letnia Roksana Węgiel! Pokazała całe pośladki
  4. Koszmar z dzieciństwa który Agata Duda "będzie miała przed oczami do końca życia". Przy rodzinnym stole słychać było tylko płacz
  5. To jest nierealne. Mama Grażyny Torbickiej ma ponad 80 lat, a wygląda jak petarda! Chyba zesłały ją anioły
  6. Niewiarygodne. Oto co znalazło się na grobie Kory, przechodniom opadają szczęki na sam widok
  7. Pola Raksa urodziła się podczas II wojny światowej. To jak wygląda dziś, wprawia w osłupienie
  8. Michał Wiśniewski bezskutecznie błaga o pomoc. Zostało 11 dni, Oliwier walczy o życie. Lekarze: "Sytuacja jest krytyczna"
  9. Wreszcie dowiedzieliśmy się ile Justyna Żyła zarobiła w Tańcu z Gwiazdami. To prawdziwa fortuna

Źródło: O2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News