Burmistrz Wadowic na wojnie z kremówkami

Burmistrz Wadowic na wojnie z kremówkami Źródło:

Papieskie kremówki są jednym z symboli Wadowic, czyli miasta, w którym urodził się Karol Wojtyła. Okazuje się, że burmistrz Mateusz Klinowski postanowił pójść na wojnę z piekarzami, ponieważ oskarża ich o zabójczy smog. 

Wadowice zostały wpisane przez Światową Organizację Zdrowia na czarną listę. To efekt morderczego smogu, który nawiedza miasto. Ten z kolei ma być spowodowany działalnością piekarzy kremówek. Znad ich lokali regularnie unoszą się gęste tumany dymu, które mają być mordercze dla środowiska. Tak przynajmniej uważa burmistrz Klinowski.

Włodarz miasta zwołał już spotkanie z cukiernikami i piekarzami z Wadowic. Rozmowy prowadzone są w Urzędzie Miasta. Okazuje się, że przyczyna smogu mogła już zostać odnaleziona, ale problem nie został rozwiązany. Właściciele piekarni i cukierni palą w piecach węglem, ale nie zamierzają tego zmieniać. Przekonują, że jeśli zmienią recepturę, to ich produkty nie będą smakować tak samo, co oznaczać będzie bankructwo.

Cukiernicy i piekarze są oburzeni i pytają kto zapłaci za wymianę ich pieców. Z kolei mieszkańcy zaczynają poważnie bać się o swoje zdrowie.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News