Burmistrz Turynu chce wprowadzić bezmięsną dietę. W szkołach będzie zachęcać do wegetarianizmu

Burmistrz Turynu chce wprowadzić bezmięsną dietę. W szkołach będzie zachęcać do wegetarianizmu Źródło: źródło: pixabay.com

Promocja diet wegetariańskiej i wegańskiej - to jeden z priorytetów dla Chiary Appendino, nowej burmistrz Turynu. 32-latka ogłosiła swoją decyzję w manifeście wydanym po objęciu stanowiska. Decyzja Appendino wywołała niemałe kontrowersje u lokalnych producentów mięs.

Appendino, a także wybrana przez nią radna do spraw środowiska są wegetariankami. Obie maja starać się o promowanie bezmięsnej diety wśród mieszkańców Turynu i okolic. Kobieta chce, aby w przyszłości wszyscy mieszkańcy Turynu przekonali się do wegetarianizmu.

Burmistrz i radna zapowiedziały już, że wcale chcą w tym celu zmniejszać znaczenia branży mięsnej, a tylko edukować mieszkańców na tematy dotyczące środowiska, zdrowia i traktowania zwierząt. Appedino nie sprecyzowała jak jej polityka prowegetariańska ma w całości wyglądać. Wiadomo tylko, że w turyńskich szkołach będą prowadzone lekcje i projekty zachęcające do bezmięsnych diet.

Mimo zapewnień o łagodności swojej polityki, lokalni producenci mięs, a także mieszkańcy, bardzo sceptycznie podchodzą do pomysłu Appendino. Są bowiem bardzo przywiązani do swojej tradycyjnej kuchni, która w północnych Włoszech w dużej mierze opiera się właśnie na daniach mięsnych.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: fpiec.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News